رییس شورای شهر تهران با تاکید بر توجه بیشتر به محرومان در شرایط فعلی کشور، گفت: لازم است از زیرساخت‌ها و امکانات مدیریت شهری برای ایجاد پویش‌های تامین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم استفاده شود.

محسن هاشمی رفسنجانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه امروز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه شورای شهر تهران با بیان این‌که در حال حاضر همه مردم کشور در شرایط خاصی هستند، اظهار کرد: شاهد شیوع کرونا در سطح کشور هستیم و جا دارد از زحمت‌کشان عرصه مقابله با ویروس کرونا از جمله وزارت بهداشت و دکتر نمکی، دکتر زالی ریاست ستاد کرونای تهران و همچنین شهرداری تهران که مسئولیت ستاد بحران شهر تهران را برعهده دارند تشکر کنم.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که این بیماری علاوه بر آنکه سلامت جامعه را تهدید می‌کند به اقتصاد و معیشت بخش زیادی از شهروندان در آستانه سال نو آسیب زده است، گفت: علاوه بر آنکه مدیریت کشور می‌بایست در بحث مقابله با کرونا اقدامات لازم را انجام دهد، لازم است که شهروندان نیز به رعایت بهداشت فردی خود ملزم شوند و همچنین در حوزه معیشت و اقتصاد نیز که بخشی از جامعه دچار خسارت شدند نیکوکاران و خیرین در حد بضاعت خود وارد عمل شوند.

هاشمی با اشاره به لزوم استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آموزش و پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: از حجت نظری رییس ستاد سمن‌های شهر تهران می‌خواهم که در هماهنگی با شهرداری تهران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا وارد شوند.

وی با اشاره به لزوم حفظ آرامش مردم تصریح کرد: از اصحاب رسانه تقاضا می‌شود که فضای پرتنش ایجاد نکنند و به نگرانی مردم اضافه نکنند، چرا که استرس می‌تواند به کارکرد سیستم ایمنی بدنی خدشه وارد کند، اما لازم است اطلاع‌رسانی به روز و دقیقی در این زمینه انجام شود.

کد خبر 488076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار