عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس اعلام سازمان اتوبوسرانی و شرکت بهره‌برداری مترو ذخیره مواد ضدعفونی‌کننده تمام شده است و از موادی استفاده می‌شود که استاندارد نیست.

مجید فراهانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران طی تذکری به دولت خواستار تامین مواد ضدعفونی کننده استاندارد برای پاکسازی سطوح مترو، تاکسی و اتوبوس شد.

وی گفت: تذکری به سازمان برنامه و بودجه کشور دارم. علی‌رغم تلاش‌های زیادی که انجام شده است به شدت با کمبود مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی مترو و تاکسی و اتوبوس‌ها رو به رو هستیم.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: به شدت با کمبود ماسک و دستکش برای پرسنل زحمتکش اتوبوسرانی و تاکسیرانی رو به رو هستیم. در شهر تهران ۶۰۰۰ اتوبوس و ۱۲۰۰ واگن مترو داریم که اینها شبانه ضدعفونی می‌شوند و بر اساس اعلام سازمان اتوبوسرانی و شرکت بهره‌برداری مترو ذخیره مواد ضدعفونی‌کننده تمام شده است و از موادی استفاده می‌شود که استاندارد نیست و علی‌رغم پیگیری‌ها، دولت در تامین مواد ضدعفونی‌کننده استاندارد برای شرکت بهره‌برداری مترو و اتوبوسرانی وظیفه خود را انجام نداده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت رانندگان تاکسی و اتوبوس، عنوان کرد: این افراد در جهت دریافت ماسک و دستکش و وسایل حفاظت حداقلی از خودشان با مشکلاتی رو به رو هستند. اینها اقشار زحمتکشی هستند که با حداقل حقوق در سطح شهر زحمت می‌کشند. ما اگر نتوانیم به میزان لازم از آن‌ها محافظت کنیم در معرض آسیب جدی هستند و وسایل نقلیه آن‌ها هم سبب انتقال ویروس می‌شود.

فراهانی طی تذکری به دولت اظهار کرد: خواهش دارم که آقای نوبخت تامین اعتبار کنند و هر چه زودتر این اقلام تهیه شود. ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی برای تاکسی و مترو و اتوبوس در دسترس قرار بگیرد و رانندگان این وسایل نقلیه بتوانند از حداقل امکانات بهره‌مند شوند.

کد خبر 488115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمد۱۳ CA ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
    0 0
    پس چرا ماسک ها فرستادید چین ؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار