علی مولوی: شش فیلم کوتاه به سی و هفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر راه پیدا کردند.

پوستر سی و هفتمين جشنواره‌ی فيلم فجر

به گزارش روابطعمومی سی و هفتمین جشنوارهی فیلم فجر، شش فیلم کوتاه راهیافته به سی و هفتمین دورهی جشنوارهی فیلم فجر به شرح زیر هستند:

* * *

بچهخور

«محمد کارت»، کارگردان فیلمهایی چون «آوانتاژ» ، «معلق»، «بختک» و «خونمردگی»، اینبار با فیلم کوتاه «بچهخور» در جشنوارهی فیلم فجر حضور دارد. در خلاصهی داستان «بچه خور» آمده است:

«هیچکس عشق کودکانه را جدی نمیگیرد، اما هیچچیز، زیباتر و قدرتمندتر از عشقی کودکانه نیست. »

«سیدمازیار هاشمی»، تهیهکنندگی این فیلم را برعهده داشته و «آبان عسکری»، محمد کارت را در نوشتن فیلمنامه همراهی کرده است.

* * *

تشریح

«سیاوش شهابی»، فیلم کوتاه «تشریح» را به تهیهکنندگی «سوگل شهابی» و «مریم کوهکن» ساخته است. شهابی، نویسندهی فیلمنامه این اثر نیز هست. «تشریح » روایتگر داستان حضور پلیس در یک مدرسه برای بررسی مرگ ناگهانی یک دانشآموز است.

* * *

تو هنوز اینجایی

فیلم کوتاه «تو هنوز اینجایی»، دومین پروژهی مشترک «کتایون پرمر» و «محمد روحبخش» است که بهطور مشترک کارگردانی و نویسندگی آن را برعهده داشتهاند.

این دو هنرمند پیش از این، فیلم «بارسلونا» را با همکاری یکدیگر ساخته بودند. «سامان سالور» و انجمن سینمای جوانان ایران، تهیهکنندگی این فیلم را برعهده داشتهاند.

در خلاصه این فیلم آمده است:

«در تاریکی، همهی ما شبیه یکدیگریم.»

* * *

دریای تلخ

«فاطمه احمدی»، فیلم کوتاه «دریای تلخ » را به جشنواره آورده است. احمدی، تهیهکنندگی این فیلم را به همراه «امیلی پارسونز» برعهده داشته است.

این فیلم، داستان «ماریا»، زن جوان رومانیایی است که بهتازگی از همسرش جدا شده و با دختر پنجسالهاش به لندن مهاجرت کرده است.

* * *

رورانس

«رورانس»، نام فیلم کوتاهی به کارگردانی، نویسندگی و تهیهکنندگی «سوگل رضوانی» است. در خلاصهی داستان فیلم «رورانس» آمده است:

«رعنا که درگیر رابطهای عاطفی با بهرام، همبازی تئاترش شده، در شب آخر اجرا تصمیم میگیرد از مواجهه با واقعیت بگریزد.»

* * *

گسل

فیلمنامهی فیلم کوتاه «گسل» را «امیر شریفی»، نوشته و کارگردانی کرده است، این کارگردان پیش از این نیز در حوزهی فیلم کوتاه فعالیت داشته و فیلم کوتاه «دیدن»، اثر پیشین اوست.

در خلاصهی داستان گسل آمده:

«دست نهال، در یک دعوا در مدرسه میشکند، اما مردی به مدرسه میآید و مدعی است که نهال، سوار بر موتور پسرش با کسی تصادف کرده است.»

* * *

اِس (S)

«حامد اصلانی» با پنجمین فیلمکوتاه خود به نام «اس» در سی و هفتمین جشنوارهی فیلم فجر حضور خواهد داشت.

اصلانی در کنار کارگردانی، فیلمنامهی این فیلم را نیز خود نگاشته است. «او»، «سهروز بعد از ناکازاکی»، «کورسو» و «دریازدگی»، آثار پیشین این کارگردان هستند.

«بهنام سنایی»، تهیهکنندگی این فیلم را برعهده داشته است.

در خلاصهی داستان این فیلم آمده است:

«پدر در جنگل گم شده است، مادر پلیس خبر میکند و پلیس از پسربچه بازجویی میکند.»

کد خبر 429108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار