همشهری آنلاین: کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی درباره دیدار آتی رئیس جمهوری این کشور با رهبر کره شمالی بیانیه صادر کرد.

بیانیه کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی درباره دیدار این با اون

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی قرار است با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دیدار کند، در همین رابطه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در دیدار سران دو کره مسئله خلع سلاح اتمی در اولویت گفتگوها خواهد بود. این دیدار متمرکز بر سه موضوع خواهد بود که شامل بهبود روابط میان کره‌ای، میانجیگری و تشویق سئول برای گفتگوهای خلع سلاح اتمی آمریکا و کره شمالی و کاهش تنش نظامی و پایان دادن به تهدید جنگ در شبه جزیره کره خواهد بود.

در این بیانیه آمده است که رئیس جمهوری کره جنوبی بین روزهای ۱۸ تا ۲۰ سپتامبر (۲۷ تا ۲۹ شهریور) در سفر به پیونگ یانگ با رهبر کره شمالی درباره خلع سلاح اتمی صحبت خواهد کرد.

مون و کیم برای اولین بار اواخر ماه آوریل و سپس در ماه می با یکدیگر دیدار کرده بودند. همچنین کیم جونگ اون با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن دیدار کرده بود و پس از آن مقرر شد دیدارها در سطوح پایین‌تر ادامه یابد اما طی هفته‌های اخیر سفر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی به بهانه عدم همکاری پیونگ یانگ برای خلع سلاح اتمی لغو شده بود.

کد خبر 416738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =