همشهری آنلاین: در جریان دومین روز دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهور کره جنوبی توافقی نظامی میان دو کشور امضا شد و رهبر کره شمالی وعده داد که به زودی به سئول سفر کند.

رهبران دو کره

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، امروز،  چهارشنبه 28 شهريور، دومین روز مذاکرات کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و "مون جه این" رئیس جمهور کره جنوبی در پیونگ یانگ برگزار می‌شود.

طی این دیدار توافقی نظامی میان کره شمالی و کره جنوبی امضا شد دو طرف تصمیم گرفته‌اند از ابتدای نوامبر پیش رو رزمایش نظامی در نزدیکی خط مرز نظامی دو کشور را متوقف کنند.

بر اساس این خبر در سندی که در پیونگ یانگ امضا شده است دو کشور بر توقف رزمایش‌های توپخانه‌ای گسترده و پرواز‌های نظامی در نزدیکی مناطق خلع سلاح شده توافق کردند.

به این ترتیب قرار است در زمانی که این توافق اجرایی می‌شود همه پروازهای جنگنده های نظامی دو کشور در منطقه خلع سلاح شده متوقف شود.

رهبر کره شمالی وعده داده که به زودی به سئول سفر کند و توافقی در خصوص این سفر در بیانیه مشترک دو کشور گنجانده شده و قرار شده تا رهبر کره شمالی به دعوت مون جهاین رئیس جمهور کره جنوبی به سئول سفر کند.

کره شمالی وعده داده است که یکی از میدان‌های موشکی خود را تحت نظارت کارشناسان خارجی قرار دهد و تأسیسات هسته‌ای یونگ بیون را کاملا تعطیل کند. در این بیانیه آمده: طرف شمالی بر اساس روح بیانیه مشترک با آمریکا تصمیم گرفته اقدامات اضافی  مانند تعطیلی کامل تأسیسات هسته‌ای یونگ بیون، اتخاذ کند.

کد خبر 416885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =