همشهری‌آنلاین: رهبر کره شمالی گفت‌وگوهایش با وزیر امور خارجه آمریکا را سازنده و فوق‌العاده‌ توصیف کرد.

یکی از رسانه‌های دولتی کره شمالی دوشنبه 16 مهر در گزارشی اعلام کرد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا توافق کردند تا در اسرع وقت،‌ نشستی میان رهبران آمریکا و کره شمالی برگزار شود و همچنین درباره نظارت آمریکا بر اقدام‌هاي پیونگ یانگ در راستای خلع سلاح اتمی این کشور به گفت‌وگو پرداختند.

شبکه خبری KCNA کره شمالی گزارش داد: رهبر کره شمالی رضایت خود را درباره مذاکرات "فوق‌العاده‌ و سازنده" با پمپئو ابراز کرده است که در آن "مواضع مشترک دو کشور به طور کامل گنجانده شده و به تبادل عقاید وایده‌ها پرداخت شد."

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌به نقل از رویترز،این شبکه خبری همچنین گزارش داد: دو طرف بر مذاکرات کاری براي برگزاری دومین نشست بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی به توافق رسیدند.

در همین حال مون جه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی با اشاره به دیدار رهبر کره شمالی و وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود که کیم جونگ اون به زودی به روسیه سفر کند و شی جینپینگ، رئیس جمهور چین نیز قرار است به کره شمالی برود، اما به جزئیات این دیدارها و سفرها اشاره‌ای نشده‌است.

شبکه خبری کره شمالی در ادامه‌ گزارش خود آورده است: کیم جونگ اون، بهبود مثبت روابط در شبه جزیره کره را مورد استقبال قرار داده و جزئیاتی را در مورد پیشنهادات مربوط به حل مساله خلع سلاح اتمی مطرح کرده است و دو طرف به تبادل سازنده ایده‌ها نیز پرداختند.

همچنین هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: کیم جونگ اون از بازرسان دعوت به عمل آورده است تا از سایت اتمی کره شمالی دیدار کرده تا مساله تخریب و انهدام آن را تایید کنند.

در این بیانیه به ذکر جزئیات پرداخته نشده است.

کد خبر 418590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =