همشهری‌آنلاین: هیات ریاست جمهوری کره جنوبی چهارشنبه ۱۴ شهریور برای آماده‌سازی مربوط به نشست آخر ماه جاری میلادی و کمک به حل مساله اتمی میان پیونگ یانگ و واشنگتن وارد کره شمالی شد.

هنوز مشخص نیست که هیات کره جنوبی با چه مقام‌هایی از کره شمالی دیدار می‌کنند یا این‌که پیش از بازگشت به کره جنوبی با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی دیدار می‌کنند یا خیر.

دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرده که این هیات به ریاست مشاور امنیت ملی رئيس ‌جمهور نامه‌ای را به کیم جونگ اون می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی گفته که این هیات وظیفه حساس و مهمی را در برهه حساسی از زمان دارد؛ چرا که باید به دنبال صلحی پایدار در شبه جزیره کره باشد.

هرگونه پیشرفت در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره منوط به توانایی هیات ریاست‌جمهوری کره جنوبی در دستیابی به یک تعهد زبانی قدرتمند از جانب کره شمالی است که به بازگشت پیونگ یانگ و واشنگتن بر سر میزی مذاکره خلع سلاح اتمی کمک می‌کند.

اخیرا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سفر از پیش برنامه‌ریزی شده مایک پمپئو، وزیر امور خارجه‌اش را به کره شمالی متوقف کرد و علت آن را عدم پیشرفت در تعهدات کره شمالی برای دست برداشتن از برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور اعلام کرد.

هیات کره جنوبی همچنین قرار است با مقام‌های کره شمالی به بررسی زمان نشست جدیدی میان مون جائه این و کیم جونگ اون و همچنین یکسری مسائل مهم منطقه‌ای دیگر بپردازد.

کد خبر 415470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =