همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه ۵ گفت: شناسایی هزار و صد و ده ساختمان ناایمن پرتردد و پر خطر در سطح نواحی هفتگانه منطقه ۵ انجام شد و برای رفع خطر آنها تمهیدات لازم انجام می‌شود.

محسن اسدی، شهردار منطقه 5 اعلام کرد که رعایت اصول ایمنی در ساختمان‌ها برای پیشگیری از بحران و حفظ جان و امنیت شهروندان اهمیت خاصی دارد، لذا با اقدام‌هايی نظیر آموزش و ارتقا سطح فرهنگ ایمنی عموم و کاهش مخاطرات محیطی، شناسایی و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع خطر موارد ناایمن ساختمانی پرخطر و پرتردد سطح منطقه اقدام شده است.

به گزارش ایسنا، محسن اسدی گفت: با توجه به پدیده فرونشست، فروچاله و وجود تأسیسات شهری مختلف در عمق زمین، پرونده صلاحیت ایمنی ساختمان‌ها و اماکن پر خطر درنواحی هفتگانه تشکیل شد. تاکنون هزار و 110 ساختمان بلند مرتبه و پرتردد با هدف بالا بردن ضریب ایمنی اماکن، شناسایی و برای 235 ساختمان، پرونده صلاحیت ایمنی تشکیل واخطار رفع خطر سه ماهه ابلاغ شد و بعد از تشکیل کمیته رفع خطر، برای 4 مورد از ساختمان‌های برج نگین رضا، پاساژ طلا، بوستان و برج مینا دستور قضایی صادر شده‌است.

شهردار منطقه 5 به فاکتورهای ایمنی اولیه به سیستم فعال اعلان و اطفای حریق، در حساس به دود و علائم راه‌های خروج و پله اضطراری اشاره کرد و گفت : 209 مورد ساختمان ناایمن در ناحیه 6 (محله آپادانا و بیمه) شناسایی و پرونده ایمنی ساختمانی برای آن‌ها تشکیل شد. همچنین شناسایی گودهای پر خطر رها شده و تشکیل پرونده ایمنی برای آن‌ها، در دستور کار قرار دارد . اخطار نهایی به بلوک‌های D1 و C2 از فاز سوم اکباتان نیز براي اصلاح ، تخریب موارد ناایمن و رفع خطر با پیگیری اداره حقوقی از مرجع قضایی ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، او گفت: محله‌هاي کن، حصارک و مرادآباد از نظر بافت و ایمنی ساختمانی ، تاب‌آوری کمی دارد که شناسایی و اقدام رفع خطر آن‌ها در اولویت است.

محمدباقر حسینیان، دبیر ستاد بحران منطقه نیز به مانورهای انبار نفت شهران ، مجتمع آیریک سنتر ، برج نگین رضا ، مدارس پیام و عصمت با همکاری سازمان ژئو فیزیک دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: با هدف آمادگی در مواقع بحران، مانورهای هدفدار، متفاوت و خاص با سناریوهای جدید وعملیاتی پیش بینی شده است.

کد خبر 411971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار