همشهری‌آنلاین: معاون رئیس جمهور عراق گفت، بایستی دسته‌بندی و سهمیه‌بندی‌های سیاسی برچیده‌ و سلاح حشد شعبی حفظ شود.

نوري المالكي،معاون رئیس‌جمهور عراق از ملت این کشور خواست تا به درخواست‌ها در زمینه تحریم انتخابات گوش ندهند.

 نوری مالکی اعلام کرد: از سوی برخی که ادعای زیرکی دارند توطئه‌ای در زمینه درخواست تحریم انتخابات و مشارکت نکردن در انتخابات مطرح است، از این رو از عراقی‌ها می‌خواهم تا نسبت به این سخنان بی‌توجه باشند و به آن‌ها گوش ندهند.

به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز،او در ادامه افزود: ما به خاطر حفظ پیروزی‌ای که علیه داعش محقق ساختیم، به توافق سیاسی نیاز داریم.

معاون رئیس‌جمهور عراق بر ضرورت وجود اکثریت سیاسی برای این‌که کشورش بتواند دولتی قوی بسازد، تاکید کرد و افزود: با اکثریت سیاسی می‌توان دولتی قوی ساخت.

نوری مالکی همچنین تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند با فساد مبارزه کنند باید با سهمیه‌بندی (ریشه‌های فساد) مبارزه کنند و آن‌ها را از بین ببرند، زیرا مانع خدمت‌رسانی می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری عراق روز جمعه گفته بود، اساس مداخله‌های خارجی و آشوب‌های تقسیم و همه‌پرسی سهمیه بندی سیاسی و سیستم تقسیم پست‌ها و قدرت‌هاست.

او تلاش برای تغییر نظام سیاسی کنونی و تشکیل دولتی با اکثریت پارلمانی را خواستار شد و تاکید کرد، نامزدی‌اش برای نخس‌ وزیر به ایجاد فراکسیونی‌ بزرگ‌تر که در جلسه اول پارلمان به وجود خواهد آمد، بستگی دارد.

مالکی اظهار داشت: ما در مرحله سخت تاریخ عراق به سر می‌بریم که همان مرحله داعش است و سیاستمداران و مقام‌هايی با ما در دولت هستند و طرح‌های عدیده‌ای برای ساقط کردن عراق وجود دارد.

او تصریح کرد، حشد شعبی قدرتی است که ارتش و پلیس را برای دفاع از کشور تقویت کرد. روزهای حضور داعش روزهای سختی بودند و این درس بزرگی است. ما به مردم اطمینان داریم هیچ کس نمی‌تواند خاک عراق را بار دیگر هدف قرار دهد. تا زمانی که حشد شعبی است کشور در امن و امان به سر می‌برد.

مالکی خواستار حفظ سلاح حشد شعبی شد و گفت: ما باید پیروزی را حفظ کنیم و این با باقی ماندن سلاح در دست مجاهدان و باقی ماندن عشایر در میدان ممکن است.

کد خبر 397362

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خلیج‌ فارس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha