همشهری‌آنلاین: فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ درباره اجرای طرح رعد ۷ گفت: در این طرح ۴۰۳ سارق دستگیر و همچنین ۴۳ باند متلاشی و حدود هشت میلیارد تومان اموال مسروقه و شش میلیارد تومان هم کالای قاچاق کشف شد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ در حاشیه نمایش مکشوفات طرح رعد ۷ گفت: هفتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت با استفاده از پتانسیل کلیه نیروهای کلانتری و سرکلانتری‌های تهران بزرگ از ۴۸ ساعت گذشته آغاز و با هماهنگی خوب با مقام قضایی و کار اطلاعاتی، ۲۷۳ مخفیگاه سارقان، مجرمان و متخلفان و مالخران در این طرح شناسایی شد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در ادامه افزود: ۱۹ باند سارقان لوازم خودرو و چهار باند از سارقان حرفه‌ای خودرو بودند. همچنین ۱۳ باند شناسایی شده نیز سرقت منزل را انجام می‌دادند و هفت باند نیز سارقان اماکن خصوصی بودند.

به گزارش ایسنا، سردار رحیمی با اشاره به مکشوفات طرح رعد ۷ گفت: در این طرح ۱۰۳ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد که یک مورد از آن‌ها مربوط به بار میوه‌جات بود که از جنوب کشور وارد تهران شده بود و حدود ۹۰ کیلو وزن مواد مکشوفه بود.

او همچنین با اشاره به کشف ۱۳۰ دستگاه خودروی سرقتی به سایر مکشوفات اشاره کرد و گفت: ۵۳ دستگاه موتورسیکلت، ۳۰ دستگاه دوچرخه، دو قبضه سلاح گرم، دو قبضه سلاح شکاری و ۲۱ قبضه سلاح سرد در این عملیات از مجرمان کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کشف ۳۶ هزار سی‌دی مبتذل، مستهجن و ضدفرهنگی اضافه کرد: در این طرح ۲۲۲ نفر از خرده‌فروشان که در نقاط مختلف شهر فعالیت می‌کردند؛ دستگیر شدند.

او به ارزش اموال مکشوفه اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه هشت میلیارد تومان و ارزش کالای قاچاق مکشوفه حدود شش میلیارد تومان است.

سردار رحیمی اضافه کرد: بیشترین اموال مکشوفه ماشین لباسشویی، انواع آمپول‌ها و داروهای غیرمجاز، مواد محترقه و مانیتور بود.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به تأثیر اجرای طرح‌های رعد اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح‌ها وقوع جرم به میزان پنج درصد کاهش پیدا کرده است.

او با بیان این‌که در این مرحله ۹۵۱ نفر از معتادان متجاهر جمع‌آوری شدند، به همکاری میان دستگاه‌ها برای این موضوع اشاره کرد و گفت:‌ باور ما این است که باید با عرضه و توزیع با هم، مبارزه شود و اگر تنها به مقابله بپردازیم و مصرف‌کنندگان را رها کنیم تلاش ما بیهوده خواهد بود. همچنین در این رابطه باید اراده جمعی میان دستگاه‌های مختلف و حتی خانواده‌ها وجود داشته باشد و همه آن‌ها پای کار بیایند تا اقدام اثربخشی انجام شود.

سردار رحیمی اضافه کرد: این پدیده‌ای است که روز به روز توسعه پیدا می‌کند و خانواده‌های ما گرفتار می‌شوند و من اینجا عرض می‌کنم که پلیس برای مقابله با این مسئله خسته نخواهد شد حتی اگر ما این افراد را جمع‌آوری کنیم و مجددا ۴۰ درصد آن‌ها رها شوند، باز هم کار خود را پیگیری می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ همچنین گفت: حدود ۱۳ تا ۱۵ هزار معتاد متجاهر داریم و دستگیری‌های ما در حال حاضر بیش از ۸۰۰ درصد افزایش داشته است.

او با اشاره به فعالیت گشت‌های ضربت در پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در این راستا ما هم موضوع برخورد با خرده‌فروشان و هم برخورد با معتادان را دنبال می‌کنیم.

کد خبر 395648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =