چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: سردار محمدرضا مقیمی گفت: در ۹ ماهه سال جاری، ۸ دفتر شرکت هرمی پلمب شد در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۱۵ دفتر بوده‌است.

سردار محمدرضا مقیمی، رئيس پليس آگاهي ناجا در اختتامیه نشست تخصصی روسای اداره‌هاي مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سراسر کشور، با اشاره به حضور مستمر این پلیس در جلسات ستاد پیشگیری از جعل و کلاهبرداری وزارت کشور، کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه‌ای و... گفت: در این جلسه‌ها، اقدام‌ها و تدابیر پیشگیرانه در این راستا مطرح و عملیاتی شده است.

سردار مقيمي گفت: آموزش کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری در دستور کار پلیس آگاهی ناجاست و اقدام‌هاي لازم در این رابطه انجام شده است.

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اقدام‌هاي موثر در حوزه پیشگیری و مبارزه با جعل و کلاهبرداری، خاطرنشان کرد: تعامل مناسب با مراجع قضائی و سازمان‌ها، ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان دولت و اطلاع‌رسانی مناسب به روش‌های مختلف از جمله اقدام‌هاي انجام شده در راستاي افزایش آگاه‌سازی مردم برای کاهش این جرم به شمار می‌آید.

او به اجرای مناسب طرح‌های ابلاغی پلیس آگاهی در سراسر کشور اشاره و بیان کرد: کشف پیش‌دستانه جعل و کلاهبرداری، طرح پاتوق، دستگیری افراد تحت تعقیب و شناسایی متهمان شرکت‌های هرمی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی به صورت مستمر انجام شده‌است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر استمرار طرح کشف پیش‌دستانه جعل و کلاهبرداری در کشور، گفت: اجرای این طرح، باعث کشف تعداد کثیری پرونده در این رابطه شده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا به اجرای طرح دستگیری متهمان تحت تعقیب سنوات گذشته اشاره و بیان کرد: با اجرای این طرح در سال جاری،باوجود محدودیت و حساسیت‌های لازم نسبت به این موضوع، تعداد زیادی متهم تحت تعقیب توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شدند.

سردار مقیمی خاطرنشان کرد: همچنین دوره‌های آموزشی اختصاصی پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمی برای کارکنان صدا وسیما، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، ریاست‌جمهوری و ... برگزار شده است.

او به تلاش برای کاهش فاصله زمانی کشف و پی‌جویی پرونده‌ها و نیز پاسخ‌گوبودن تأکید و تصریح کرد: آسیب‌شناسی به موقع جرائم، اعلام به دستگاه‌های متولی و نیز بازخوردگیری از آن، از جمله اقدام‌هاي انجام شده در این پلیس است.

کد خبر 396358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار