همشهری آنلاین: مرکز پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۱۲ نفره طراح ۲۵ فقره تصادف جرحی ساختگی که با فریب شرکت‌های بیمه بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

تصادف ساختگی

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی، هجدهم شهریور فردی با مراجعه به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 16 تهران قصد دریافت رأی دادسرا جهت دریافت دیه از بیمه در یک پرونده تصادف جرحی را داشت که بازپرس با مطالعه محتویات پرونده و اظهارات این شخص، متوجه برخی تناقضات شده و در ادامه با هماهنگی عوامل انتظامی حاضر در دادسرا این شخص به اتفاق 2 همراهش دستگیر و پرونده جهت بررسی دقیق‌تر در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، سه متهم دستگیر شده که از سابقه‌داران حرفه‌ای در ایجاد تصادف‌های ساختگی بودند ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره پرونده سازی جهت دریافت پول از شرکت‌های بیمه، 4 نفر دیگر از همدستان و اعضای گروه خود را معرفی و عنوان داشتند که این افراد به عنوان راننده خودروهایی که در تصادف ساختگی می‌بایستی پرداخت خسارت نمایند، به ادارات بیمه مراجعه و اقدامات اولیه برای کلاهبرداری و دریافت پول از شرکت‌های بیمه انجام داده‌اند.

با دستگیری این چهار متهم ، آنها ضمن تأیید اظهارات 3 همدست خود عنوان داشتند که فرد دیگری نیز با آنها همکاری و همدستی داشته و در چندین فقره از تصادف ساختگی به عنوان راننده خودرو، ایفای نقش داشته است.

راننده خودرو نیز عنوان داشت که به صورت جداگانه با یک نفراز دوستانش اقدام به ایجاد تصادف جرحی ساختگی و دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده با این تفاوت که در این گروه، با شکستن قسمت‌های مختلف اعضای بدن از جمله دست ، پا و گونه اقدام به تشکیل پرونده پزشکی قانونی می‌کردند.

همزمان با دستگیری این تعداد از متهمین، جاعل گروه که با تهیه امهار مجعول اقدام به جعل اوراق پزشکی قانونی کرده بود، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی امهار مجعول پزشکی قانونی و اوراق پزشکی قانونی کشف شد .

همزمان با دستگیری اعضای این گروه در تهران، طبق اعترافات آنان، 2 نفر دیگر و دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به دریافت مبالغی از شرکت‌های بیمه در شهرستان کاشان می‌كردند که کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به شهرستان کاشان اعزام و آنها را نیز دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با بررسی اسناد و مدارک بدست آمده از متهمین و با دعوت از شرکت‌های مختلف بیمه و شناسایی پرونده‌های تشکیل شده از سوی متهمین این شرکت‌ها، تاکنون بیش از 25 فقره از تصادفات جرحی ساختگی متعلق به این گروه از متهمین شناسایی شده است که برآورد ارزش مالی اولیه در این تعداد پرونده به بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده و تحقیقات جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین همچنان در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

کد خبر 388227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار