همشهری‌آنلاین: استیو بنن، استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ و رئیس فعلی پایگاه خبری راست‌گرای بریتبارت گفت قصد دارد با دشمنانش در به اصطلاح "بال غربی" کاخ سفید از جمله "جاوانکا" (ترکیب اسم داماد و دختر ترامپ یعنی جارد کوشنر و ایوانکا ترامپ) وارد جنگ شود.

مجله ونیتی‌فر در گزارش جدیدی عنوان کرده، استیو بنن ظاهرا قرار است نام "بریتبارت" را در فضای تلویزیون نیز مطرح کند و با رابرت مرسر، حامی مالی برجسته جمهوری‌خواهان رایزنی کرده تا به تامین مالی یک شبکه راست‌گرای متعلق به بریتبارت مشابه فاکس نیوز بپردازد.

همچنین بنن در حال صحبت با یک تحلیلگر سیاسی برجسته به نام بوریس اپشتین در پایگاه مشهور به "سینکلر" است تا بریتبارت با این پایگاه ائتلاف برقرار کند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که چه کسی در فهرست دشمنان بنن قرار داشته و به نقل از او گفته بنن در ابتدا از انتخاب جان کلی به‌عنوان رئیس دفتر دونالد ترامپ راضی بوده چون او می‌توانسته برخی از دشمنان بنن را از رئیس‌جمهور دور کند.

زمانی که کلی به این سمت منصوب شد بنن گفته بود دیگر دوران این‌که ایوانکا به سراغ رئیس‌جمهور بیاید و سرش را روی میز گذاشته و گریه کند تمام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، مشکل بنن با "جاوانکا" یک مشکل ایدئولوژیک است چراکه معتقد است داماد و دختر ترامپ او را وادار به کنار گذاشتن یک سری مواضع ملی‌گرایانه اقتصادی و همچنین مواضعش درباره مسائلی مثل مهاجرت می‌کنند تا خوشایند میانه‌روهایی باشد که به گفته بنن هرگز ترامپ را دوست نخواهند داشت.

بنن درباره این دموکرات‌ها و میانه‌روهایی که داماد و دختر ترامپ در حال جلب نظرشان هستند گفته است: آنها حتی از گفتن اسم ترامپ هم متنفر هستند.

به نوشته نیویورک تایمز بنن نگران است ترامپ حمایت جمهوری‌خواهان کنگره را در صورت انعطاف بیش از حد درباره مهاجرت از دست بدهد و هم‌زمان پایگاه اصلی حمایتی خود یعنی سفیدپوستان طبقه کارگر را هم نابود کند.

کد خبر 379951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =