چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: خبرگزاری عربستان از دیدار محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور با تعدادی از مسئولان عالی‌رتبه کاخ سفید و مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

 محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و پسر پادشاه این کشور با جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، جیسون گیرینبلات، دستیار رئیس‌جمهور و نماینده ویژه در مذاکرات بین‌المللی و دینا پاول، مشاور رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا دیدار کرده‌است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاري عربستان،هدف اصلی از دیدار مسئولان ارشد کاخ سفید با ولیعهد عربستان مشخص نیست اما مذاکرات درباره روابط دوجانبه، تحقق صلح خاورمیانه و نیز امنیت در خاورمیانه بوده‌است.

خبرگزاری واس همچنین اعلام کرد که طرفین در این مذاکرات بر قطع کامل انواع حمایت‌ها از تروریسم و افراط‌گرایی و نیز پیگیری ایجاد یک مرکز بین‌المللی مقابله با تفکرهای افراطی‌گرایانه تاکید کردند.

ولیعهد عربستان که در واقع گرداننده اصلی سیاست در این کشور عربی است اصولا طرح‌های بلند پروازانه و یا استراتژیک خود را پیش از اجرا با مسئولان عالی‌رتبه آمریکایی در میان می‌گذارد که احتمال می‌رود این دیدار نیز در همین راستا بوده باشد.

کد خبر 380043

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha