همشهری‌آنلاین: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: دولت کنونی آمریکا به اسرائیلی‌ها یک چیز می‌گوید و به فلسطینی‌ها چیز دیگری. من نمی‌دانم آنها چطور می‌خواهند با ما رفتار کنند چراکه در حال حاضر کاخ سفید در آشوب به سر می‌برد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدرا با اعضای حزب مرتز اسرائیل در رام الله از دولت کنونی آمریکا به خاطر بی‌توجهی به برنامه‌های صلح میان اسرائیل و فلسطین انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اورشلیم پست،عباس افزود: از زمان روی کارآمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا من حدود ۲۰ بار با فرستادگان ترامپ به خاورمیانه ملاقات کردم. هر بار آنها بر تعهدشان نسبت به راه حل دو کشوری و توقف شهرک‌سازی‌ها تاکید کردند.

محمود عباس به نمایندگان حزب مرتز، جناح چپ حزب سیاسی اسرائیل که به راه حل دو کشوری پایبند است، گفت: من از این فرستادگان آمریکایی خواستم تا همین مساله را به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز بگویند اما آنها از این کار اجتناب کردند. من واقعا نمی‌دانم که معنی این کارشان در رابطه با ادامه مذاکرات و یا نتایج سفر قریب الوقوع هیات آمریکایی به خاورمیانه چیست؟

محمود عباس تاکید کرد: اگر دولت آمریکا فورا مذاکرات صلح اسرائیل - فلسطین را آغاز نکند فلسطینی‌ها مجبور خواهند شد تا با دیگر آژانس‌های بین‌المللی همکاری کنند.

کد خبر 379824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار