چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به سفرهای خود به کشورهای مختلف شش قاره اشاره کرد و گفت قصد دارد به قطب هم سفر کند زیرا معتقد است پنگوئن‌ها هم حامی اسرائیل هستند!

نیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: من هنوز به قطب سفر نکرده‌ام اما می‌خواهم یک روز به آنجا هم بروم زیرا شنیده‌ام که پنگوئن‌ها هم حامی پرعلاقه اسرائیل هستند. ممکن است شما بخندید اما پنگوئن‌ها هیچ مشکلی با درک برخی چیزهای سیاه و سفید و درست و غلط ندارند. متاسفانه وقتی درباره تصمیم‌های سازمان ملل درباره اسرائیل صحبت می‌کنیم، همین درک ساده اغلب وجود ندارد. این درک در دسامبر گذشته که شورای امنیت قطعنامه ضداسرائیلی تصویب کرد، وجود نداشت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: کشورهای جهان متوجه توانمندی استثنایی اسرائیل در مبارزه با تروریسم شده‌اند.

نتانیاهو در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد که سوریه با سلاح‌های مختلف جان شهروندان خود را می‌گیرد اما اسرائیل خدمات بهداشتی به هزاران قربانی سوری ارائه می‌دهد. در چنین شرایطی سازمان بهداشت جهانی از چه کسی انتقاد می‌کند؟ اسرائیل.

او گفت با توجه به حمایت دائم ترامپ از اسرائیل در این سازمان، تغییر مثبتی شکل گرفته است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از حمایت‌های رئیس‌جمهور آمریکا و نیکی هیلی، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد قدردانی کرد.

او بار دیگر ادعاهای خود را درباره تهدیدآمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای کشورمان تکرار کرد و گفت: ایران نسبت به نابودی اسرائیل متعهد است.

نتانیاهو درباره برجام گفت: موضع اسرائیل در قبال توافق هسته‌ای ایران مشخص است؛ این توافق یا باید لغو شود، یا تغییر یابد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در میانه صحبت‌های خود به انگلیسی، خطاب به مردم ایران به فارسی گفت: شما دوست ما هستید!

به گزارش ایسنا به نقل از تایمز اسرائیل، نتانیاهو در این سخنرانی گفت: سال گذشته من در اینجا درباره تغییرهاي عمیق در وضعیت اسرائیل در جهان صحبت کردم و اکنون ببینید از آن زمان در یک سال چه اتفاق‌هايی افتاده است. صدها رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، وزیر خارجه و سایر مقامات به اسرائیل سفر کرده‌اند که این سفرها در موارد بسیاری برای اولین بار انجام شده است.

او ادامه داد: برخی از این سفرها جنبه‌ای تاریخی دارند. در ماه مه، دونالد ترامپ نخستین رئیس‌جمهور آمریکا شد که اسرائیل را مقصد اولین سفر خارجی خود قرار داد. در ماه ژوئیه مودی به عنوان اولین نخست‌وزیر هند به اسرائیل سفر کرد.

کد خبر 382835

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha