همشهری‌آنلاین: پس از گذشت حدود ۱۰ سال از محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی، این رژیم برای نخستین بار اجازه صادرات پوشاک و تولیدات چوبی از غزه به بازارهای اسرائیلی را داد.

 کمیته هماهنگی کالاها در گذرگاه‌های اراضی اشغالی با نوار غزه اعلام کرد که برای نخستین بار از سال ۲۰۰۷ میلادی، اجازه واردات پوشاک و وسایل چوبی از غزه به بازارهای اسرائیلی داده شده است.

رائد فتوح، رئیس کمیته هماهنگ کننده ورود کالا به نوارغزه وابسته به وزارت اقتصاد در دولت توافق ملی فلسطین خاطر نشان کرد که نخستین محموله پوشاک روز سه‌شنبه  هفتم شهريور از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی صادر شد.

رائد فتوح در ادامه افزود: روز سه‌شنبه همچنین مجوز صادرات تولیدات چوبی(مبلمان) از نوار غزه به اراضی اشغالی داده شد.

به گزارش ایسنا به نقل ازخبرگزاری فرانسه،رژیم صهیونیستی تحریم‌های سختی علیه نوار غزه از زمان روی کار آمدن جنبش حماس از نیمه سال ۲۰۰۷ میلادی و طرد آن‌ها توسط جنبش فتح تحت رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از درگیری‌های خونین اعمال کرد.

شرایط انسانی و اقتصادی در نوار غزه به ویژه به دلیل تحریم اسرائیل وخیم است و رژیم صهیونیستی سه جنگ ویرانگر علیه غزه بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ میلادی به راه انداخت.

۴۵ درصد ساکنان غزه بیکار هستند و بیش از یک سوم ساکنانش به کمک‌رسانی نیاز دارند.

طی سال ۲۰۱۵ میلادی مقام‌هاي رژیم صهیونیستی برای نخستین بار اجازه وارد کردن گوجه فرنگی و بادمجان به طور مستقیم از نوارغزه به بازارهای اسرائیلی را دادند.

کد خبر 380715

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha