چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مصرف چربی‌های سالم باعث می‌شود که ھوس‌ھای غذایی از بین بروند و انرژی و متابولیسم شما افزایش پیدا کند، قند خون و انسولین نیز ثابت باقی بماند و مدت بیشتری احساس سیری کنید.

چربی‌هایی که چربی‌های بدن را آب می‌کنند!

به گزارش آوای سلامت به نقل از prevention ھمه چربی‌ھا یکسان نیستند. برای چربی سوزی و سلامتی بیشتر، این ۶ ماده غذایی چرب رو در اولویت انتخاب‌ھای خود قرار بدھید.

  • نارگیل: از شیرنارگیل بدون شکر میتوان در تھیه شیک‌ھای پروتئینی استفاده کرد. روغن نارگیل را می‌توان در پخت با حرارت متوسط مورد استفاده قرار داد و نیز رولھای بوقلمون، اسفناج خام و آووکادو رو در ورقه‌ھای نارگیل پیچیده و به عنوان ناھار مصرف کرد.
  • زیتون: رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد چربی غیراشباع مونو و پروتئین به کاھش وزن در افراد مبتلا به دیابت نوع ٢ کمک کرده و خطر بیماری‌ھای قلبی ـ عروقی را کاھش می‌دھد. در بین انواع زیتون، روغن زیتون فرابکر از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است.
  • آووکادو: مصرف آووکادو، خطر بروز سندرم متابولیک، چاقی، اضافه وزن و ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاھش می‌دھد. این میوه نیز یک میوه چندکاره است.
  • شکلات: کسانی که درکنار یک رژیم غذایی صحیح از مقادیر مناسب شکلات در روز استفاده می کنند، کاھش وزن موفقیت‌آمیزتری دارند (البته با رعایت تعادل و پرھیز از زیاده روی).
  • سالمون وحشی: مطالعات نشان میدھند که ترکیب روغن ماھی با سایر غذاھای سالم، چربی شکم را به طور چشمگیری کاھش می دھد.
  • کره بادام زمینی: افرادی که از کره بادام استفاده می کنند، در مقایسه با کسانی که از رژیم غذایی پرکربوھیدرات پیروی می‌کنند، کاھش وزن موفقیت آمیزتر و ماندگارتری دارند. کره بادام، علاوه بر چربی‌ھای سالم غیراشباع مونو که برای سلامتی قلب مفید ھستند، حاوی فیبر و مواد مغذی دیگری مثل منیزیم و ویتامینE است.
کد خبر 375979

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha