همشهری آنلاین: مسئول روابط بین المللی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از سفر قریب الوقوع اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش به ایران خبر داد.

 حماس از سفر قریب الوقوع اسماعیل هنیه به ایران خبر داد

به گزارش ايرنا به نقل از روز شنبه پایگاه خبری فلسطین الان، 'اسامه حمدان' اعلام کرد که قرار است یک هیات از جنبش حماس به ریاست 'اسماعیل هنیه' رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در آینده نزدیک به ایران سفر کند و این سفر شامل دیدار از کشورهای دیگر نیز است.

وی افزود: هیاتی که به ریاست یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه به قاهره سفر کرده بوده به زودی به نوار غزه باز می گردد و دیدار این هیات از مصر مثبت بوده و دو طرف در خصوص مسائل مشترک به تفاهماتی دست یافته اند.

حمدان همچنین درباره اظهارات عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان که جنبش مقاومت حماس را تروریستی خوانده بود، گفت: این سیاست سعودی‌ها است و بیان این مطلب برای ملت فلسطین غافلگیرکننده نبود، بلکه آنچه غافلگیرکننده بود، بیان علنی آن بود.

این مقام حماس در ادامه تاکید کرد که اراده مقاومت با وجود همه فشارهایی که در داخل و خارج از فلسطین با آن مواجه است، هرگز نخواهد شکست.

'علی برکه' نماینده حماس در لبنان نیز پیشتر اعلام کرده بود که به محض بازشدن گذرگاه رفح اسماعیل هنیه سفر خارجی خود را به چند کشور عربی و اسلامی آغاز خواهد کرد و برای سفر اسماعیل هنیه به ایران مانعی نیست.

'اسماعیل هنیه' اردیبهشت ماه امسال به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی این جنبش شد.

کد خبر 372727

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها