همشهری آنلاین: تحول رفتاری در نظام بانکی کشوردر کانون توجهات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، « مجموعه پیش نویس آئین نامه های تحول رفتاری در نظام بانکی» به منظور کسب نظر صاحب نظران در پایگاه اینترنتی بانک مرکزی قرار گرفت.

این آیین نامه ها  که به منظور حصول اطمینان از کارکرد اثربخش و کارا ، حفظ ثبات مالی بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی ، استقرار نظام کنترل های داخلی در بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی ، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات بانکی برای سپرده گذاران و مشتریان تهیه و تنظیم شده در پایگاه اینترنتی بانک مرکزی قابل دریافت می باشد.

مجموعه یادشده در8 فصل تهیه شده و مباحثی همچون وصول مطالبات معوق ، منطقی کردن نرخ کارمزد خدمات بانکی ، توسعه بانکداری الکترونیک، رعایت شاخص های مالی در اعطای تسهیلات در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک ها، فروش اموال مازاد بانک ها ،  فعالیت بانک های قرض الحسنه و نظام جامع اطلاعات پولی و بانکی کشور را در بر می گیرد.

بانک مرکزی از عموم صاحب نظرات و اندیشمندان اقتصادی کشور درخواست کرده با مراجعه به نشانی اینترنتی www.cbi.ir/simplelist/4365.aspx  دیدگاه های سازنده ،انتقادی و اصلاحی خود درمورد آئین نامه یاد شده را به این بانک اعلام نمایند.

کد خبر 37228

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار