همشهری آنلاین: مقام‌های مالی و دارایی سه اقتصاد بزرگ و قدرتمند قاره آسیا مخالفت شدید خود را با سیاست‌های تجاری و ضد جهانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کردند.

 مخالفت سه اقتصاد برتر آسیا با سیاست‌های تجاری ترامپ

به گزارش ایرنا، وزیران دارایی و رئیسان بانک های مرکزی ژاپن، چین و کره جنوبی که کشورهای آنها تحت فشارهای یکجانبه گرایی تجاری آمریکا قرار دارد، در نشستی که روز جمعه در حاشیه اجلاس بانک توسعه آسیا در یوکوهومای ژاپن با یکدیگر داشتند، اعلام کردند که برای این منظور با یکدیگر همکاری بیشتری خواهند داشت.

این سه کشور که از قوی ترین و بزرگترین اقتصادهای دنیا و آسیا محسوب می شوند، با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ تحت فشارهای تجاری و اقتصادی زیادی قرار گرفته اند و آمریکا آنها را مجبور کرده است تا تعرفه تجاری بالاتری بپردازند.

ترامپ که مخالف جهانی شدن است، حتی اجازه داد کشورش از پیمان مهم فرامرزی آسیا و پاسفیک موسوم به «تی پی پی» خارج شود.

وزیران دارایی و رئیسان بانک های مرکزی کره جنوبی، ژاپن و چین در این دیدار همچنین تاکید کردند که برای پیشبرد جهانی شدن، خواستار افزایش یکپارچگی اقتصادی هستند.

آنان بر اساس گزارش خبرگزاری کیودو ژاپن، در عین حال تجارت را یکی از مهمترین موتورهای محرکه اقتصاد و توسعه در دنیا معرفی کردند.

هر سه کشور بر این باورند که سیاست های تجاری یکجانبه گرایی دولت ترامپ برای آنها و اقتصاد دنیا و همچنین تجارت بین المللی مشکلاتی ایجاد کرده است.

پیشتر کره جنوبی و ژاپن تهدید کرده بودند که چنانچه فشارهای آمریکا بر آنها زیاد شود برای حل مساله به سازمان تجارت جهانی مراجعه خواهند کرد.

بر خلاف روش های منعطف قبلی این سه کشور، آنها این بار از لحن تندی استفاده کردند و از عبارت «مخالفت با یکجانبه گرایی تجاری» سخن به میان آوردند.

آنها همچنین تاکید کرده اند که به رغم بهبود شرایط اقتصادی جهانی هنوز متغیرها و چالش هایی وجود دارد که سه کشور برای برخورد با آنها همکاریهای خود را افزایش خواهند داد.

کد خبر 368984

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha