همشهری آنلاین: کارل برنشتاین (Carl Bernstein) مفسر سیاسی و خبرنگار شبکه خبری سی ان ان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را به دروغگویی متهم کرد.

 مفسر سیاسی سی ان ان، ترامپ را به دروغگویی متهم کرد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از نشریه هیل، برنشتاین در یک برنامه خبری در سی ان ان گفت: ترامپ به عنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا باید مورد احترام قرار گیرد، اما این بدان معنا نیست که نباید دروغگو خوانده شود. هیچ یک از رئیسان جمهوری که من درطول عمرم دیده ام، به اندازه ترامپ دروغ نگفته اند.

برنشتاین افزود: همان طور که در ضیافت شام خبرنگاران در کاخ سفید هم گفتم، این وظیفه ما (به عنوان اصحاب رسانه) است که دروغگوها را پیگیری کنیم.

وی با درخواست از سایر خبرنگاران برای یافتن «بهترین نسخه قابل حصول از حقایق» اظهار داشت: ما برای پوشش دقیق اینکه این رئیس جمهور کیست، خانواده اش چه کسانی هستند، با چه کسی روابط تجاری دارد، سیاست هایش چیست و کسانی که با وی همکاری می کنند چه می کنند؛ تلاش می کنیم.

برنشتاین که به همراه «باب وودوارد» خبرنگاری که نقش بسزایی را در ماجرای واترگیت ایفا کرد در مراسم خبرنگاران در کاخ سفید حضور داشت، به مخفی کاری کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری «ریچارد نیکسون» اشاره و ظاهرا تلاش کرد آن را با دولت کنونی مقایسه کند.

طبق گزارش سی ان ان، برنشتاین گفت: مخفی کاری غیرمنطقی دولت به طرز اجتناب ناپذیری نوعی دشمنی است و به طور معمول حقیقت ماجرا را فاش می کند. وقتی دروغگویی با مخفی کاری توام می شود به طور معمول نقشه راه خوبی را در مقابل ما قرار می دهد.

به گزارش ایرنا، ترامپ که از زمان کمپین انتخاباتی اش روابط پرتنشی با رسانه ها داشته و بارها آنها را نالایق و متقلب توصیف کرده است، از قبل اعلام کرده بود که در ضیافت شام خبرنگاران در کاخ سفید که شنبه شب برگزار شد، شرکت نخواهد کرد.

ترامپ روز شنبه نیز در «هریسبورگ» پنسیلوانیا به ارزیابی عملکرد رسانه ها پرداخت و به آنها نمره مردودی داد.

کد خبر 368618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار