همشهری آنلاین: ارتش سوریه در عملیاتی هشت شهرک و روستای شمال استان حماه را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کرد و بر آنها مسلط شد.

 ارتش سوریه هشت شهرک و روستا را درشمال حماه آزاد کرد

به گزارش ايرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه، ارتش و نیروهای مسلح این کشور در ادامه نبرد با گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره، شهرک ها و روستاهای حلفایا، زلین، الویبده، بطیش، زورالناصریه، زور ابوزید، تل الناصریه و تل المنطار را آزاد و پاکسازی کردند.

در این عملیات٬ صدها تروریست تکفیری کشته و یا زخمی شدند و 38 خودرو، سه انبار مهمات، سه تانک و یک نفربر بمبگذاری شده تروریست ها منهدم شد.

نیروهای ارتش سوریه 2 خودرو تروریست های تکفیری حامل تیربار، هفت خمپاره انداز و مقدار زیادی مهمات سبک و سنگین را به غنیمت گرفتند.

از سه شنبه اول فروردین گروه های تروریستی تکفیری موسوم به جبهه النصره، حزب اسلامی ترکستان، جیش النصر، جیش العزه، ابناءالشام و ارتش آزاد ادلب با نقض آتش بس و حمله به مواضع ارتش سوریه چند روستا و شهرک را در شمال و شمال غرب حماه اشغال کردند.

براساس گزارش برخی منابع ، 10 هزار تروریست تکفیری دراین عملیات شرکت کردند که تاکنون بیش از دوهزار و 200تن از آن ها در درگیری های با ارتش سوریه به هلاکت رسیده اند.

ارتش سوریه٬ تجهیزات گسترده ای را به این منطقه عملیاتی اعزام کرده و تاکنون چند روستا و شهرک را از تروریست های تکفیری پس گرفته است.

ارتش سوریه پیش از این 16 روستا و شهرک را در این منطقه پاکسازی کرد٬ منطقه امن شهرک محرده را گسترش داد و امنیت جاده حماه به محرده را هم تامین کرد.

کد خبر 367901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار