شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: بشار اسد، رئیس جمهور سوریه با اطمینان اعلام کرد، منبع سلاح تروریست‌ها، از جمله موادشیمیایی آنها به‌طور مستقیم، ترکیه است.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه تاکید کرد: غرب با بزرگ‌نمایی شمار قربانیان در جنگ این کشور به دنبال زمینه‌سازی دخالت در سوریه به بهانه مسائل انسانی است.

 بشار اسد در مصاحبه با اسپوتینک گفت: جبهه النصره در منفجر کردن اتوبوس‌های حامل غیرنظامیان کفریا و الفوعه در محله الراشدین حلب دست دارد، زیرا این گروه خواهان عملی شدن توافق مربوط به آن نبود.

اسد افزود: آنچه غرب درباره شمار قربانیان جنگ در سوریه منتشر می کند، بزرگ‌نمایی می شود تا افکار عمومی جهان را بترسانند و بهانه‌ای انسانی برای دخالت در سوریه بتراشند. غرب و آمریکا مانع از آن شدند که هیئت تحقیقات درباره حادثه خان شیخون به سوریه سفر کند. این مسئله به این علت است که آنها نمی‌خواهند دروغ و ساختگی بودن آنچه که می‌گویند رخ داده است، برملا شود.

به گزارش المیادین،او درباره دخالت ترکیه در کشورش گفت: زمانی که از تهاجم ترکیه یا تهاجم نیروهای آمریکایی سخن می گوییم و زمانی که از تروریست‌ها در سوریه سخن می گوییم، در واقع هدف همه آنها یکی است. یک ارباب همه این گروه‌ها را هدایت می‌کند و به همین علت اولویت فعلی شکست‌دادن تروریست‌هاست. زمانی که تروریست‌ها شکست داده شوند، ارتش ترکیه یا هر ارتش دیگری در صحنه سوریه ضعیف خواهد شد و باید با آنها جنگید. قدرت واقعی آنها به گروه هایی است که به نمایندگی از آنها در سوریه می‌جنگند. به همین علت، زمانی که تروریست‌ها در مناطق مختلف شکست داده شوند، بیرون راندن هر طرف دیگری از جمله ترکیه‌ای‌ها آسان خواهد بود. یا آنها خاک سوریه را ترک خواهند کرد یا این‌که به علت حضورشان در سرزمین ما، مجبور به دفاع از آن هستیم و باید با آنها بجنگیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس‌جمهور سوریه، درباره حمله شيميايي به خان شيخون گفت: قضاوت در این باره غیرممکن است، زیرا تنها اطلاعاتی که در اختیار جهانیان قرار دارد، چیزی است که جبهه النصره از طریق اینترنت منتشر کرد. در واقع این منطقه در کنترل جبهه النصره که شاخه القاعده است، قرار دارد. ما نمی‌توانیم بر اساس گزارش‌های جبهه النصره قضاوت کنیم. آنها می‌گویند این حمله بین ساعت شش تا شش و نیم صبح رخ داد، اما ما حدود ساعت 11:30 هدفی را در این منطقه بمباران کردیم. نمی‌دانیم آیا این هدف که در آن روز بمباران شد، انبار مواد شیمیایی بوده است یا نه.ما صبح زود هیچ حمله هوایی نداشتیم. بنابراین دو احتمال وجود دارد، یا این حمله نزدیک ظهر رخ داده است یا احتمال دوم که معتقدیم این احتمال درست است، ساختگی بودن همه این ماجراست. این حمله از قبل طراحی شده بود و آنها (غربی‌ها) نمی خواهند چیزی بشنوند و تحقیقی انجام شود. تنها هدف آنها حمله بود. به اعتقاد من گزارش ها، تصاویر و نوارهای ویدئویی ساختگی بود. به این علت که اگر نشت گاز یا حمله با گاز درست باشد که 60 نفر در آن شهر جان خود را از دست دادند، سوال آن است که چگونه زندگی عادی در این شهر ادامه دارد؟ شهر را تخلیه نکردند. هیچ کسی این شهر را ترک نکرد و زندگی به صورت طبیعی ادامه دارد. در حالی که می گویند در این شهرک از سلاح کشتار جمعی استفاده شده است. این ماجرا، نمایش ساختگی برای توجیه حمله به پایگاه هوایی الشعیرات بود.

کد خبر 367687

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha