همشهری آنلاین: «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین از رژیم صهیونیستی خواست تا ساخت شهرک های یهودی نشین را در سرزمین های اشغالی متوقف کند.

 چین خواستار توقف شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی شد

به گزارش ایرنا، وی این سخنان را در یک مصاحبه مطبوعاتی در پکن به همراه «ریاض المالکی» همتای فلسطینی خود عنوان کرد.

وی تاکید کرد که هر اقدام خشونت آمیز و هر حرکتی بر ضد قطعنامه های سازمان ملل از جمله ساخت شهرک های یهودی نشین باید فورا متوقف شود.

وزیر امور خارجه چین گفت که برای حل مساله فلسطین باید اقدامات قاطعانه ای صورت بگیرد و به قطعنامه های مربوط به فلسطین و پایتختی بیت المقدس پایبندی نشان داد.

«وانگ یی» بر اساس گزارش روز جمعه شین هوا، ایجاد دولت مستقل فلسطین بر اساس مرزهای رسمی سال 1967 با پایتختی بیت المقدس شرقی را نیز خواستار شده است.

وزیر امور خارجه چین گفت که کشورش در خاورمیانه به دنبال منافع خاصی نیست و همیشه عادلانه و شفاف مواضع خود را اعلام کرده است.

او قطعنامه 2334 شورای امنیت را که دسامبر سال گذشته در محکومیت ساخت شهرک های یهودی نشین منتشر شد و به تصویب رسید مهم دانست و گفت که به همین سبب این اقدام که مانعی برای پیشبرد گفت و گوها است، می بایست توقف شود.

وی از جامعه بین المللی نیز خواست برای شروع و پیشبرد مذاکرات صلح تلاش کنند و افزود که چین همیشه در حد و توان خود از فلسطین حمایت کرده و مواضع مشروع و قانونی فلسطین را محترم شمرده است و به این تلاش ها ادامه خواهد داد.

ریاض المالکی روز چهارشنبه 23 فروردین ماه جاری برای انجام یک سفر چهار روزه رسمی به دعوت وزیر خارجه چین، وارد شهر پکن شده است.

کد خبر 366900

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha