سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رسانه‌ها کابینه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آتی آمریکا را ثروتمندترین و نظامی ترین کابینه تاریخ این کشور می‌خوانند و نیوزویک مجموع دارایی‌های کابینه ترامپ را ۱۴ میلیارد دلار برآورد می‌کند.

دونالد ترامپ، كانديداي پيروز انتخابات رياست‌جمهوري آمريكا پس از اعلام نتایج انتخابات و قطعی شدن پیروزی‌اش تاکید کرد یکی از بهترین کابینه‌ها را گردهم خواهد آورد تا دوباره آمریکا را در جایگاه اصلی و مهم خود قرار بدهد.

کابینه ترامپ را ثروتمندترین کابینه تاریخ آمریکا می خوانند.

نیوزویک مجموع دارایی‌های کابینه ترامپ را چهارده میلیارد دلار برآورد می‌کند. گزینه ترامپ برای وزارت آموزش، بتب دواس نزدیک به پنج میلیارد دلار دارایی دارد. دارایی ویلبر راس، گزینه ترامپ برای وزارت بازرگانی بیش از دو و نیم میلیارد دلار است.

کابینه ترامپ را محافظه‌کارترین کابینه آمریکا نیز می نامند. اسکات کرو، گزینه ترامپ برای همراهی در سیاست‌های زیست محیطی از جمله افرادی است که پدیده تغییرات آب و هوایی را رد کرده است. اندرو پاذدر، گزینه ترامپ برای وزارت کار با تعیین حداقل حقوق برای کارگران و اضافه کاری مخالف است.

 روزنامه ها کابینه ترامپ را نظامی ترین کابینه این کشور نیز می دانند. ترامپ از سه ژنرال بازنشسته ارتش برای همکاری دعوت کرده و مردسالارترین کابینه نسل نو آمریکا را گردهم آورده است. همچنين گزینه های ترامپ برای وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، دادستان کل و وزارت خزانه داری همه سفیدپوست هستند.

به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان، هر سه فرزند ارشد ترامپ دوشادوش پدر برای به‌دست گرفتن مقام های کلیدی در کاخ سفید آماده می شوند. ایوانکا، اریک و دونالد ترامپ کوچک هر سه در نشست پدرشان با غول های تجاری و بازرگانی آمریکا و جهان که در برج ترامپ برگزار شد، حضور داشتند.

دونالد ترامپ هم اکنون برای پیدا کردن نامزدی برای گزینه وزارت کشور به شدت در تلاش است. بال شرقی کاخ سفید که در آن دفتر بانوی نخست قرار داشت، کم کم تغییر کاربری می دهد. دختر ارشد ترامپ، ایوانکا قرار است بخشی از وظایف بانوی نخست را به عهده بگیرد. این در حالی است که همسر سوم دونالد ترامپ ترجیح داده است در نیویورک ساکن باشد. ایوانکا قرار است نقش مشاور سیاسی پدرش را هم عهده دار شود.

دونالد ترامپ با برتری کامل در آراء کالج انتخاباتی نتیجه ریاست جمهوری را در آمریکا از آن خود کرد اما در آراء مردمی فاصله ترامپ با رقیب دموکراتش، هیلاری کلینتون بسیار عمیق بود. نامزد حزب دموکرات در حقیقت دو میلیون و 800 هزار رای بیشتر از ترامپ به دست آورد. فاصله ترامپ با رقیبش در مقایسه با هر نامزد دیگری که در تاریخ آمریکا به ریاست جهموری برگزیده شده است، بیشتر است.

کد خبر 357598

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha