همشهری‌آنلاین: پایگاه اینترنتی ویکی لیکس حدود ۲۵۰۰ سند محرمانه درباره همکاری امنیتی میان آژانس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و آلمان را منتشر کرد.

 ویکی لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ویکی لیکس ۹۰ گیگابایت اطلاعات مربوط به بررسی پارلمان آلمان درباره اقدام‌هاي مربوط به استراق سمع مربوط به آژانس اطلاعات خارجی این کشور را منتشر می‌کند.

بر اساس این بیانیه بخش دیگری از این اسناد افشا شده مربوط به همکاری‌های آژانس اطلاعات خارجی آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا است.

افشاگری‌های ویکی لیکس در حالی اتفاق می‌افتد که پارلمان آلمان هم اینک مشغول بررسی حمایت آژانس اطلاعات خارجی این کشور از برنامه استراق سمع جهانی آژانس امنیت ملی آمریکاست.

به گزارش ایسنا به نقل از راشا تودی،در اسناد منتشر شده علاوه بر همکاری‌های گسترده میان آژانس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آلمان و آمریکا به موضوع همکاری یکی از کارمندان اطلاعاتی آلمان در ساخت نرم افزاری برای استراق سمع که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا استفاده می‌شده، اشاره شده است.

الکساندر سندر، کارشناس مسائل اطلاعاتی گفت: نکته جدید این است که اطلاعات آلمان نه تنها از ابزارهای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا استفاده کرده بلکه در حوزه برنامه نویسی نیز برای چندین سال با این نهاد آمریکایی همکاری داشته است.

کد خبر 354203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار