مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تکمیل شبکه بهداشتی درمانی در مناطق شهری و افزایش دسترسی مردم به خدمات را از مهم ترین دستاوردهای حوزه بهداشت عنوان کرد.

معاون بهداشت

به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر سیاری در مراسم طرح تکمیل شبکه مراقبت‌های نوین سلامت در کلان شهرها که در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر در تمامی مناطق شهری و کلان شهرها به جز تهران زمینه دسترسی به خدمات فراهم و مردم از آن بهره مند شدند.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای نظام مراقبت های نوین سلامت تمامی گروه های سنی از خدمات خاص گروه خود بهره مند می شوند، خاطر نشان کرد: همچنین با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر پرونده الکترونیک سلامت در قالب سامانه های سیب و سینا در حال اجراست و تا پایان دوره فعالیت دولت یازدهم تلاش می شود تکمیل شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت توسعه فضای فیزیکی و ایجاد دو هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی را از دیگر اقدامات عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ پروژه بهداشتی در مناطق مختلف کشور در حال اجراست.

دکتر سیاری با تاکید بر اینکه بیماری های غیر واگیر مهمترین عامل مرگ و میر در کشور به شمار می رود، اظهار داشت: در این راستا سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر تدوین شده است و در چهار شهر کشور به صورت پایلوت به اجرا در آمده است و به زودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی ، ایجاد نظام ارجاع را از برنامه های در دست اقدام وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: لازمه نظام ارجاع، اجرای برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری است که امیدواریم با اقدمات انجام شده اجرای این برنامه ها نیز در کشور صورت بگیرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با قدردانی از حمایت های مقام معظم رهبری، دولت و وزیر بهداشت از حوزه بهداشت، اظهار داشت: با توجهات و اعتباراتی که به حوزه بهداشت تعلق گرفت امروز شاهد افزایش دسترسی مردم به خدمات، ارتقاء سلامت و افزایش طول عمر مردم هستیم.

وی با تاکید بر اینکه توجه به موضوع آسیب های اجتماعی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: باید با توانمند سازی مردم و افزایش حمایت های مسئولان و خود مردم نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

دکتر سیاری با اشاره به گسترش خدمات نوین سلامت در مناطق شهری و کلان شهرها به جز تهران اظهار داشت: امروز تمامی شهرها و کلان شهرهای مشهد، تبریز، قم،اصفهان و کرج دسترسی به خدمات امکان پذیر شده است که جای قدردانی از مسئولان اجرای آن را دارد.

وی در پایان از تلاش های رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاون بهداشتی دانشگاه در اجرای برنامه های بهداشت و پیشتازی این دانشگاه در اجرای برنامه ها قدردانی کرد.

کد خبر 351826

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha