همشهری آنلاین: به گفته محققان، نوشیدن آب به جای نوشابه‌های رژیمی به افراد دیابتی در کاهش وزن کمک می‌کند.

افراد دیابتی برای کاهش وزن آب بنوشند

به گزارش خبرنگار مهر، اضافه وزن فرد را در معرض مشکلات جدی سلامت نظیر دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، سکته، فشارخون بالا و کلسترول بالا قرار می‌دهد. طبق اعلام انجمن دیابت آمریکا، کاهش ۴ تا ۷ کیلو از وزن می‌تواند تفاوت فاحشی در افزایش طول عمر ایجاد کند.

به توصیه محققان، بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ می‌توانند با مصرف آب به جای نوشیدنی‌های رژیمی از وزن خود بکاهند.

محققان دریافتند شرکت کنندگانی که به سوی مصرف آب تغییر رویه داده و نوشیدن نوشابه‌های رژیمی را متوقف کرده‌اند شاهد کاهش در وزن و شاخص توده بدنی خود بودند. همچنین بهبود قابل توجهی در سطح قند خون و حساسیت انسولین آنها مشاهده شد.

محققان در این مطالعه، گروهی متشکل از ۸۱ زن چاق و دارای اضافه وزن را که همگی مبتلا به دیابت نوع۲ بودند و در برنامه ۲۴ هفته‌ای کاهش وزن شرکت کرده بودند مورد مطالعه قرار دادند.

محققان از این زنان خواستند در طول مدت مطالعه یا آب را جایگزین نوشیدنی رژیمی کنند یا به نوشیدن نوشابه‌های رژیمی به صورت ۵ بار در هفته بعد از وعده ناهار ادامه دهند.

در این مطالعه مشخص شد عوامل پرخطر سلامت مخصوصا برای زنان، با مصرف نوشابه‌های رژیمی مرتبط است. در مطالعات قبلی محققان دریافته‌اند مصرف نوشابه های قندی و رژیمی هم موجب افزایش ریسک افسردگی در زنان می‌شود و هم بر قدرت باروری آنان تاثیر می‌گذارد.

کد خبر 350120

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار