همشهری آنلاین: افراد مبتلا به دیابت نوع دو، با کمی پیاده روی بعد از شام، می‌توانند به کاهش سطح قند خون خود بیش از ورزش در سایر اوقات روز، کمک کنند.

پیاده روی

به گزارش مهر، محققان در مطالعه خود دریافتند اندازه گیری قندخون موسوم به «قندخون بعد از صرف غذا» که با ریسک بیماری قلبی مرتبط است، در زمانی‌که شرکت کنندگان مطالعه بعد از غذاخوردن پیاده روی کردند به طور میانگین در مقایسه با افرادی که در ساعات دیگر روز ورزش می‌کردند ۱۲ درصد کمتر بود.

محققان دریافتند بیشترین اُفت قندخون پس از صرف غذا که ۲۲ درصد بود، از طریق پیاده روی بعد از شام حاصل شد.

اندرو رینولدز، محقق دانشگاه اوتاگو نیوزیلند، در این باره می‌گوید: «اگر مبتلا به دیابت نوع دو  هستید، بهترین توصیه برای فعال بودن این است که حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته پیاده روی کنید.»

وی در ادامه عنوان می‌کند: «فواید مشاهده شده ناشی از فعالیت فیزیکی بعد از وعده غذایی بیانگر این مطلب است که باید پیاده روی بعد از غذا بخشی از برنامه روزانه زندگی ما باشد، بخصوص زمانیکه وعده‌های غذایی‌مان حاوی مقدار قابل توجهی کربوهیدرات باشد.»

اما محققان عنوان می‌کنند از آنجائی‌که بیماری قلبی در بین افراد مبتلا به دیابت نوع دو  شایع است، افراد باید در مورد ورزش بعد از غذاخوردن دقت کنند چراکه فعالیت فیزیکی بعد از غذاخوردن برای بیماران قلب مضر است.

محققان توصیه می‌کنند در مورد دیابت نو ع دو ، تلفیق سبک زندگی خوب و مصرف داروهای مناسب برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز مهم است.

کد خبر 350355

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha