همشهری آنلاین: به گفته رئیس انجمن غدد اطفال ایران، حدود ۱۰ درصد از جمعیت مبتلا به دیابت در کشور، کودک هستند.

به گزارش مهر، رئیس انجمن غدد اطفال ایران اظهار داشت: ابتلا به بیماری دیابت در ایران رو به افزایش است و در کشور ما حدود ۵ میلیون نفر درگیر دیابت هستند، البته شمار دقیق مبتلایان به دیابت به عنوان یک بیماری خاموش در همه جای دنیا از جمله ایران هیچ‌گاه به دست نمی‌آید و تمام آمارهای ارائه شده در این زمینه تخمینی است.

دکتر علی ربانی افزود: متوسط هزینه درمان یک بیمار دیابتی یا بیمار بستری شده در ایران در خوش‌بینانه‌ترین حالت بین ۲ میلیون تومان در سال است که در مجموع چیزی معادل یک هزار و ۴۷۲ میلیارد تومان هزینه بستری این بیماران در کشور می‌شود که این مبلغ در بدبینانه‌ترین حالت می‌تواند به ۱۱ هزار میلیارد تومان نیز برسد.

ربانی گفت: برای پیشگیری از دیابت نوع دو باید از عواملی مانند تحرک نداشتن، مصرف مواد غذایی نامناسب مانند فست‌فودها و قرار گرفتن در محیط‌های استرس‌زا، خودداری شود.

به گفته رئیس انجمن غدد اطفال ایران، حدود ۱۰ درصد بیماران دیابتی در کشور کودک هستند و این مسأله رو به افزایش بوده چرا که چاقی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳ نوع دیابت بالغین، کودکان و دیابت بارداری وجود دارد، گفت: در همه دنیا به دلیل تغییرات شیوه زندگی و تغییر استفاده از تغذیه‌های سالم، این بیماری رو به گسترش بوده است.

ربانی خاطرنشان کرد: دیابت در مادران باردار نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت کنترل نكردن آن جنین در شکم مادر آسیب خواهد دید.

کد خبر 354961

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha