مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: دولت کویت پس از کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی در تلاش برای یافتن منابع جدیدی برای تولید انرژی ارزان و زنگ خطر کارشناسان در این کشور نسبت به رو به پایان بودن منابع نفت و گاز، تولید انرژی خورشیدی را در دستور کار خود قرار داده است.

کویت به دنبال استفاده از انرژی خورشیدی است

به گزارش ایرنا، دولت کویت برای تقویت منابع انرژی خورشیدی خود بودجه‌های کلانی را اختصاص داده و بر اساس جدیدترین تصمیم اتخاذ شده تمامی مراکز دولتی در کویت به دستگاه‌های جذب انرژی خورشیدی مجهز خواهند شد.

کویت همچنین در زمینه تولید انرژی تجدیدپذیر اقدامات گسترده‌ای را به عمل آورده و بنابر اعلام نهادهای دولتی، این کشور طی سال‌های آینده طرح‌های کلانی را در این بخش به اجرا خواهد گذارد.

به نوشته نشریه الانبا، وزارت آب و برق کویت قصد دارد که خودکفایی این کشور در زمینه تولید برق را افزایش دهد تا از حجم سوخت کم‌تر در نیروگاه‌های برق استفاده شود.

شیخ عبدالله الاحمد مدیر کل سازمان محیط زیست کویت نیز اعلام کرد که دولت این کشور با همکاری مرکز پژوهش‌های علمی کویت٬ انجام طرح‌های آزمایشی را کلید زده که هدف از آن به کارگیری انرژی خورشیدی در جهت تامین برق این کشور است.

کویت در حال حاضر هزینه‌های زیادی بابت سوخت مصرفی فعالیت نیروگاه‌های برق پرداخت می‌کند و با توجه به افزایش قابل توجه مصرف آب و برق از سوی مردم در فصل تابستان، مسئولان این کشور امیدوارند که با به کارگیری انرژی خورشیدی٬ میزان سوخت مصرفی مورد نیاز در نیروگاه‌های تولید برق را کاهش دهند.

مدیر سازمان محیط زیست کویت همچنین اظهار داشت: پس از پایان مراحل علمی و آزمایشی به کارگیری انرژی تجدیدپذیر خورشیدی در کویت، پروژه وارد مرحله عملی خواهد شد و دولت درصدد است تا برق مصرفی یک صد هزار واحد مسکونی را در فاز اول اجرای طرح از راه انرژی خورشیدی تامین کند.

هیات دولت کویت بر اساس سیاست‌های جدید در نظر دارد تا با کاهش یارانه انرژی و افزایش قیمت برق٬ بخشی از کسری بودجه قابل توجه خود را جبران کند. 

کد خبر 349464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار