همشهری آنلاین: همزمان با نزدیک شدن به انتخابات منطقه‌ای در برلین احتمال شکست حزب محافظه کار به رهبری آنگلا مرکل افزایش یافته است.

احتمال شکست حزب آنگلا مرکل در انتخابات منطقه ای برلین

به گزارش دويچه وله، انتخابات روز یکشنبه، دو هفته پس از آن برگزار می شود که حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی در انتخابات منطقه ای در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن در شرق آلمان جایگاه سوم را به دست آورد.

کارشناسان می گویند، افت جایگاه حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی در انتخابات منطقه ای برلین خطری برای آنگلا مرکل نخواهد بود.

سیاست های صدر اعظم آلمان در زمینه افزایش پذیرش پناهجویان، انتقادهایی علیه او در پی داشته است. با این حال خانم مرکل ضمن دفاع از این سیاست خود و در انتقاد از مخالفانش گفت :«کسانی که فکر می کنند با تحریک و شعارهای تند مشکل حل می شود، سخت در اشتباهند.»

مایکل مولر، شهردار برلین درباره انتخابات روز یکشنبه گفت: «به خاطر می آورم زمانی که پگیدا اقدام به برپایی تظاهرات کرد، بسیاری از مردم برلین این حزب را پس زدند و در مقابلش ایستادند. به نظرم نتیجه انتخابات ایالت مکلنبورگ-فورپومرن نیز نشان دهنده اتحاد مردم در مقابل حزب راست آلترناتیوی برای آلمان است.»

بر اساس پیش بینی های اولیه در انتخابات روز یکشنبه احزاب سوسیال دموکرات و سبزها در جایگاه اول و دوم و حزب حاکم اتحاد دموکرات مسیحی پس از آنها و در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.
حزب سوسیال دموکرات اعلام کرده که در صورت پیروزی با حزب حاکم ائتلاف نخواهد کرد.

کد خبر 346508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار