همشهری‌آنلاین: نتیجه نظرسنجی موسسه سنجش افکار عمومی «اِمنید»، نشان داد ۵۳ درصد آلمانی ها معتقدند توصیه دولت به ذخیره‌سازی غذا در منازل مایه ایجاد رعب و وحشت است.

در یک نظرسنجی که از سوی موسسه سنجش افکار عمومی «اِمنید» و به سفارش شبکه خبری «ان 24» آلمان انجام شده است، 53 درصد از سئوال‌شوندگان اعلام کردند توصیه دولت به ذخیره سازی غذا در منازل را مایه ایجاد رعب و وحشت می دانند و البته 44 درصد نیز گفتند این توصیه، اقدامی پیشگیرانه و مسئولیت‌پذیرانه برای مواقع اضطرار است.

نتایج دو نظرسنجی انجام شده دیگر نشان داد، شهروندان آلمانی در صورت مواجهه با شرایط اضطراری، دستکم برای یک هفته می‌توانند بدون نیاز به محیط خارج، از بسته‌ها و ذخایر غذایی نگهداری شده در منازل خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری د.ب.آ، در این نظرسنجی که از سوی موسسه اینترنتی تحقیقات بازار «یوگاو» انگلیس انجام شد، اکثر شهروندان آلمانی می‌توانند تا چندین روز بدون نیاز به کمک‌های خارجی، خوراک روزمره خود را تامین کنند.

در این نظرسنجی نیمی از سئوال شوندگان اعلام کردند می توانند یک هفته یا حتی هم بیشتر با استفاده از ذخائر غذایی در منازل خود، زنده بمانند. این در حالی است که از هر چهار نفر نیز یک نفر اعلام کردند می‌توانند این زمان را دو هفته یا بیشتر تمدید کنند.

کابینه دولت جمهوری فدرال آلمان طرحی را با عنوان «طرح دفاع/حفاظت مدنی» به تصویب رساند که به‌موجب آن به شهروندان آلمانی توصیه کرد خود را برای مواضع اضطرار تجهیز کنند.

آلمانی ها همچنان از حمله‌هاي تروریستی که تامین آب و برق آنها را مختل کند، ابراز نگرانی می‌کنند و 56 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند می‌توانند چنین سناریویی را پیش چشمان خود مجسم کنند. 43 درصد نیز وقوع بلایای طبیعی را محتمل و تنها 13 درصد حمله نظامی به آلمان را امکان‌پذیر دانستند. 18 درصد نیز گفتند وقوع هیچ سناریویی را واقعی نمی‌دانند.

کد خبر 344583

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha