سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: کارشناسان معتقدند کمبود خواب می‌تواند به بیماری‌های التهابی همچون آرتروز، التهاب بافت‌های اطراف دندان و حتی سرطان منجر شود.

ارتباط کمبود خواب و بروز بیماری‌های التهابی

به گزارش ایسنا، به گفته کارشناسان کمبود خواب در طولانی‌مدت نه تنها فرد را حساس و دچار خستگی می‌کند بلکه می‌تواند به بروز تغییرات جسمی در مغز و بدن منجر شده و به بروز بیماری‌های مزمن و مشکلات روانی کمک کند.

محققان در این مطالعه ارتباط بین کمبود خواب و التهاب را بررسی کرده و متوجه شدند خوابیدن برای مدت زمان خیلی کم یا خیلی زیاد، افزایش سطح التهاب در بدن را به همراه دارد.

دکتر "جان کریستال" گفت: حائز اهمیت است که تاکید کنیم هم خوابیدن برای مدت زمان طولانی و هم کمبود خواب با بروز التهاب ارتباط دارد، فرآیندی که به افسردگی و همچنین بروز بیماری‌های جسمی کمک می‌کند.

خوابیدن برای مدت زمان کمتر از هفت الی هشت ساعت در شب با افزایش سطح شاخص‌های التهابی در خون همراه است. این شاخص‌ها با بروز بیماری‌های مزمن همچون مشکلات قلبی، فشار خون بالا و دیابت نوع دو مرتبط است.

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین به اعتقاد کارشناسان داشتن خواب کافی و سالم در کنار رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌ جسمی از فاکتورهای تاثیرگذار در بهبود طول عمر سالم فرد است.

کد خبر 339724

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha