همشهری آنلاین: روسیه ضمن محکوم کردن عملیات اخیر تروریستی انتحاری در مسجدالنبی و مسجد شیعیان در شهر قطیف، آمادگی این کشور را برای همکاری با عربستان در مبارزه علیه تروریسم بویژه داعش اعلام کرد.

روسیه

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه روسیه چهارشنبه (16 تير) در بیانیه خود با اشاره به مسئولیت داعش در حمله‌های تروریستی اخیر در عربستان، نوشته است: این واقعیت که انفجارهای انتحاری همزمان با پایان ماه رمضان و عید فطر رخ داد، بیشرمانه است.

گروه‌های تروریستی تکفیری بویژه داعش و جبهه النصره پنج سال پیش در چارچوب اقدامات اردوگاه کشورهای ضد سوری بویژه آمریکا، انگلیس و عربستان سعودی برای سرنگونی حکومت سوریه شکل یافتند.

این گروه‌ها با دریافت کمک‌های گسترده مالی، اطلاعاتی و تسلیحاتی از کشورهای حامی خود و جذب تروریست‌های افراطی از سراسر جهان، مرتکب قتل عام ده‌ها هزار نفر در سوریه و عراق، آوراگی میلیون‌ها تن و ویرانی‌های گسترده این دو کشور شدند و همچنین عملیات تروریستی زیادی در پاریس، بروکسل و شهرهای مختلف ترکیه بویژه استانبول انجام دادند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود همچنین بر ادامه مواضع اصولی این کشور برای مبارزه جهانی بی‌امان با تروریسم بدون اعمال معیارهای دوگانه تاکید شده است.

در پایان این بیانیه با ضروری خواندن گسترش همکاری‌های بین‌المللی علیه پدیده تروریسم، آمده است: مسکو برای هماهنگی تلاش‌ها علیه تروریسم و کمک به عربستان و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه در این زمینه، آماده همکاری است.

کد خبر 339207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار