همشهری آنلاین: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:کنسولگری عربستان در شمال عراق به‌منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کومله کمک می‌کند و تروریست به ایران، اعزام می‌کند.

به گزارش مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش سیاسی استانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: سپاه کرج و استان البرز از قدیمی‌ترین سپاه‌های ایران اسلامی است که از همان روزهای اول پیروزی انقلاب تشکیل شد. لشکر و سپاه استان البرز، کارنامه بسیار خوبی دارند. شهدایی چون آجرلو، کلهر و احسانی نژاد و شهدای مدافع حرم را تقدیم انقلاب کرده است. در عملیات‌های زیادی پاسداران کرج شرکت داشتند. نزدیک به نوزده یا بیست عملیات لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) شرکت داشت.

وی افزود: ما وقتی به عنوان پاسداران انقلاب که وارد سپاه شدیم. خیلی بحث بود که چه روزی را به‌عنوان روز پاسدار انتخاب کنیم. در سال اول انقلاب، هر نهاد و سازمانی یک روز را انتخاب می‌کرد. پیشکسوتان سپاه، روز میلاد امام حسین (ع) را انتخاب کردند و متعهد شدند که تا آخر حسینی بمانند. ما خستگی‌ناپذیر هستیم چون تعهدی حسینی به جمهوری اسلامی، مردم و ولایت‌فقیه دادیم.

اهم اظهارات محسن رضايي را در ادامه بخوانيد:

*باید بار دیگر به پشت سرمان نگاه کنیم و ارزش‌هایمان را بشناسیم. مخصوصاً وقتی نگاه می‌کنیم که اخیراً ترکیه برای پنجمین بار با کودتا مواجه شده است. اوضاع اسفناک در سوریه و عراق و بحرین و افغانستان را می‌بینیم. دموکراسی ترکیه‌ای را می‌بینیم و پادشاهی عربستانی را می‌بینیم، موقعیت خوبی است که جمهوری اسلامی را بار دیگر بشناسیم.

*‌ اخیراً با کودتای ترکیه، غرب‌زده‌ها در خودشان فرورفته‌اند که چرا با جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنیم. ثبات سیاسی و دموکراسی جمهوری اسلامی مثال زدنی است. امنیت و رفتار درست در روابط بین‌الملل ایران مورد تائید بسیاری از ملت‌ها و کارشناسان است. باید جمهوری اسلامی را از منظر ارزش‌ها و دستاوردها دوباره ارزیابی کرد این میراث امام(ره)   را دوباره نگاه کنیم.

*همه مرزهای بین‌الملل محترم هستند و ما به همین دلیل با جنگ‌ها مخالفیم. ما با حمله عربستان به یمن مخالفیم چون تجاوز است به حقوق یک ملت.اصل دوم که ما دنبال می‌کنیم، احترام به انتخاب مردم است. ما مردم‌سالاری را قبول داریم و کودتاگری مانند کودتای ترکیه را قبول نداریم. ما از اصول حمایت می‌کنیم.

*سوریه و عراق استقلال دارند و ما به این دولت‌ها که از ما کمک خواسته‌اند کمک می‌کنیم. چون دولت‌های مشروع کمک خواسته‌اند. کنسولگری عربستان در شمال عراق به‌منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کومله کمک می‌کند و تروریست به ایران، اعزام می‌کند که با هوشیاری نیروهای انقلاب، با شکست مواجه شده است. ما این اعتقادات را داریم و با عربستان که به این اصول متعهد نیست مشکل داریم. سعودی‌ها شرورترین حکومت روی زمین هستند و با جنون خود منطقه را به آشوب می‌کشند.

*کنسولگری عربستان در شمال عراق به‌منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کومله کمک می‌کند و تروریست به ایران، اعزام می‌کند.

*در داخل ارزش نظارت دینی، اولین ارزش است. مردم‌سالاری دینی یک ارزش است. شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد. اگر کسی به این مردم‌سالاری اعتراض ساختارشکن داشته باشد در مقابل جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد.

*اگر حقوق‌های چند ده‌میلیونی داده شود و عده‌ای محتاج نان شب باشند، از عدالت به دور است. مبارزه با ظلم و فقر و فساد نیز از ارزش‌های ماست. نکته اساسی این است که ولایت‌فقیه هم از مهم‌ترین ارزش‌هاست وهم پاسدار ارزش‌هاست این ارزش‌ها توسط ولایت‌فقیه حفظ می‌شود. هم ارزش‌های بیرونی و هم ارزش های درونی. در وهله اول توسط امام و رهبری حفظ شده. عصا و بازوی رهبری نیروهای انقلابی سپاه و بسیج هستند. از سوریه و یمن تا در داخل کشور، پاسداران انقلاب هستند که از ارزش‌ها دفاع می‌کنند و از دستاوردهای انقلاب در مقابل انحرافات ایستادگی می‌کنند.»

*بعضی می‌گفتند که نظام ترکیه‌ای بهتر از نظام ایران است، چون اقتصاد پیشرفته‌تری دارد. حالا ببینند که در کودتا ده‌ها نفر کشته شدند و دستگیری‌های ترکیه از بیست هزار نفر گذشته است و معلوم نیست کی به ریل قبل برگردند.

*«از نظر دستاوردها بعد از سیصد سال ایران، امنیت و اقتدار خودش را دست آورده و برای مذاکره با ایران پنج شش کشور با ما سر یک میز می‌نشینند. قدیم فقط کشورهایی مثل الجزایر با ما طرف می‌شد. این تحقیر بود. در برجام همه قدرت‌ها آمدند. کی چنین عزتی داشته‌ایم. ما الآن با منفورترین دشمنان بشر می‌جنگیم. دیدید این کودک ۱۲ ساله را که سر بریدند. دیدید با خلبان اردنی چه کردند. ما با منفورترین‌ها می‌جنگیم. با آمریکایی روبرویی هستیم که دروغ می‌گوید و پشتیبان عربستان و رژیم کودک کش اسرائیل است. در اردوگاه‌های سوریه، بسیاری از کودکان بدون پدر و مادر آواره‌اند. سپاه تعهد حسینی داده است.»

*جمهوری اسلامی ایران، بهترین نظام سیاسی برای ملت ایران و منطقه خواهد بود. ما پاسداران از بهترین ارزش‌ها دفاع می‌کنیم.

کد خبر 340873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =