همشهری آنلاین: مجتهد فعال سیاسی مشهور عربستانی روز سه شنبه در صفحه شخصی خود درتوییتر نوشت: براساس اطلاعات دقیق ما ٬ محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سه ماه پیش در اردن با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

محمدبن سلمان با نتانیاهو در اردن دیدارکرد

به گزارش ایرنا٬ وی در توییت خود از روابط محمد بن سلمان با رژیم صهیونیستی و آمریکا پرده برداشت و نوشت :محمدبن سلمان سه ماه پیش در سفر خود به اردن ٬شخصا با نتانیاهو در شهرعقبه دیدار کرد.

این منتقد خاندان سعودی افزود: بهانه محمد بن سلمان برای این دیدار ٬توافق با اسراییل برای مقابله با ایران و همچنین همکاری در خصوص مبارزه با تروریسم بود اما در حقیقت او ٬حمایت اسراییل و صهیونیست ها از خود را گدایی می کرد و می خواست با استفاده از نفوذ آن ها در آمریکا ٬بتواند محمد بن نایف ولیعهد کنونی را کنار بزند و خود به قدرت برسد.

سفر محمد بن سلمان به آمریکا در چارچوب تلاش برای متمایل کردن آمریکا به خود بود اما دولت آمریکا هنوز قانع نشده است که او جانشین پدرش باشد و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز به نوعی توهین امیز با او رفتار کرد.

مجتهد در ادامه افزود: به نظر می رسد که وی در خصوص استفاده از روابطش با اسراییل شتابزده عمل کرد و به خوبی مدت زمانی را که لابی صهیونیستی برای تاثیرگذاری بر روی سیاستگذاران آمریکا لازم دارد ٬ برآورد نکرده بود.

مجتهد در پایان نوشت :دلیل دیگر عجله محمد بن سلمان در سیفر به آمریکا این است که او می خواهد که قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کار جانشینی خود را یکسره کند چرا که می داند دو نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری یعنی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان آمریکا و هیلاری کلینتون نامزد دمکرات های این کشور ٬محمد بن نایف ولیعهد کنونی را بر او ترجیح می دهند.

تاکنون ماهیت واقعی مجتهد مشخص نشده، اما اکثر پیش بینی ها حول محور دو شخصیت اصلی مخالف آل سعودی در لندن یعنی سعد الفقیه و یکی دیگر از شاهزادگان عربستانی متمرکز شده است.

افشاگری های وی در اینترنت، آل سعود را در تنگنا قرار داده است.

حساب کاربری مجتهد در توییتر برای اولین بار در 21 ژوئیه 2011 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون بیش از یک میلیون و 800هزار نفر که اکثرشان عربستانی هستند، صفحه وی را دنبال می کنند.

کد خبر 339757

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha