مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: مصطفی بدرالدین از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان سرانجام پس از سلسله نقش‌آفرینی‌های شجاعانه در جبهه مقاومت علیه صهیونیست ها و تکفیریها بر اثر وقوع انفجار در دمشق به شهادت رسید.

شهید مصطفی بدرالدین؛ از اسارت در کویت تا شهادت در دمشق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از شهادت یکی از فرماندهان نظامی ارشد خود به نام «مصطفی بدرالدین» خبر داد.

طبق اعلام حزب الله لبنان شهید بدرالدین که به «ذوالفقار» ملقب است بر اثر وقوع انفجار مهیب در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسیده است.

حزب الله لبنان با انتشار خبر شهادت این فرمانده نظامی برجسته خود، برای اولین بار تصویر جدیدی از وی منتشر کرد. این در حالی است که آخرین تصاویری که از شهید بدرالدین در دست بود، مجموعه ای از تصاویر قدیمی مربوط به دهه ۸۰ بودند.

اقدام حزب الله لبنان در انتشار تصویر جدیدی از شهید بدرالدین یادآور رویدادی مشابه در سال ۲۰۰۸ بود؛ زمانی که حزب الله پس از شهادت «حاج عماد مغنیه» در دمشق تصویر جدیدی از وی را منتشر کرد.

«مصطفی بدرالدین» از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان در سال ۱۹۶۱ چشم به جهان گشود. او از همان دوران ابتدایی پیوستنش به جبهه مقاومت در لبنان سرسختانه به مقابله با جبهه مقابل یعنی رژیم صهیونیستی پرداخت.

پس از اشغال کویت توسط صدام معدوم، تَنی چند از اعضای مقاومت از جمله شهید «مصطفی بدرالدین» در زندان کویت گرفتار شدند. وی از سال ۱۹۸۳ تا اوایل سال ۱۹۹۰ در زندان کویت اسیر بود.

شهید بدرالدین پس پایان دوران اسارت و آزادی از زندان کویت بار دیگر به لبنان بازگشت تا در جبهه نبرد حق علیه باطل نقش آفرینی کند. وی قصد داشت تا پس از آزادی از زندان کویت فرماندهی نیروهایی را که برای آزدسازی جنوب لبنان از اشغال صهیونیستها آموزش می دیدند، بر عهده گیرد.

شهید بدرالدین از جمله شخصیت های برجسته مقاومت اسلامی لبنان بود که طی سالیان دراز گویی که در سایه زندگی می کرد و روایت های بسیاری در خصوص او نقل می شُد؛ بدون اینکه هیچگونه حضور علنی داشته باشد.

از آنجایی که این شهید مقاومت به دلیل رشادت های خود در نبرد با صهیونیستها همواره مغضوب آنها و حامیانشان بود، دادگاه بین المللی مسئول رسیدگی به پرونده ترور «رفیق الحریری» تحت فشارهای آمریکایی ـ صهیونیستی وی را متهم به دست داشتن در این ترور کرد.

حزب الله لبنان پس از متهم شدن «مصطفی بدرالدین» به دست داشتن در ترور «رفیق الحریری» با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط وی با این حادثه را قویا رد کرد.

اطلاعات در خصوص شهید «مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» بسیار کم است اما بر اساس همین اطلاعات کمی نیز که در دست است باید گفت که وی برادر همسر شهید «حاج عماد مغنیه» بود.

شهید بدرالدین از زمان آغاز جنگ علیه سوریه همواره به صورت گسترده در حال رفت و آمد به این کشور بود. وی در طول زندگی سرشار از مجاهدت هایش در مسیر مقاومت چه در سوریه و چه در لبنان، مسئولیت چندین پرونده مربوط به بحران سوریه را بر عهده داشت.

حزب الله لبنان در خصوص این شهید مقاومت تصریح می کند: وی همواره از سوی دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا تحت تعقیب بوده و بارها نیز هدف ترور قرار گرفت اما جان سالم به در برد.

«انیس نقاش» مسئول مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی «الامان» در خصوص شهید بدرالدین می گوید: نام مصطفی بدرالدین همواره با اقدامات محور مقاومت و حزب‌الله لبنان عجین بوده و وی موقعیت قابل احترام و ویژه ای از سوی هواداران حزب‌الله داشته است، از این‌ رو تخریب این وجهه، هدفی مهم برای دشمن به شمار می‌رود.

وی همچنین می افزاید: بدرالدین هدفی گران‌بها و تحت تعقیب برای رژیم اسرائیل است.

«مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» سرانجام بر اثر وقوع انفجار در یکی از مراکز وابسته به حزب الله لبنان در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسید.

با وجود اینکه حزب الله لبنان در بیانیه خود هیچ اسمی از رژیم صهیونیستی به عنوان عامل این انفجار به میان نیاورده است اما رسانه های این رژیم مدعی شده اند که وی در حملات جنگنده های صهیونیستی به شهادت رسیده است.

رسانه های صهیونیستی تلاش می کنند تا شهادت «مصطفی بدرالدین» را به عنوان دستاوردی برای این رژیم معرفی کنند. هرچند ممکن است که این فرد در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده باشد اما حزب الله لبنان اعلام کرده که نتایج تحقیقات خود در این خصوص را به زودی منتشر می کند.

قرار است مراسم تشییع پیکر شهید «مصطفی بدرالدین» روز جمعه در منطقه «روضة الحوراء» زینب (س) در «الغبیری» بیروت برگزار شود.

کد خبر 333677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار