همشهری آنلاین: فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان اظهار داشت که بدون مصالحه و فراهم آمدن زمینه مذاکرات بین تهران و ریاض، روند مذاکرات صلح وین برای سوریه ناکام خواهد ماند.

اشتاین مایر: مذاکرات صلح سوریه بدون تهران و ریاض بی نتیجه خواهد بود

به گزارش ایرنا از برلین، روزنامه «فرانکفورتر الگماینه زایتونگ» روز یک شنبه به نقل از وزیر خارجه آلمان نوشت که وی در سفرهای خود به تهران و ریاض در اوایل ماه فوریه، تلاش خواهد کرد که دو طرف را به یک مصالحه نزدیک کرده و زمینه مذاکرات بین آنها را فراهم سازد.

«اشتاین مایر» گفت: آخرین بار در ماه اکتبر گذشته در تهران و ریاض بودم. وضعیت تحت تاثیر تنش های حوادث منا قرار داشت. با این وجود در آن مقطع، پیشرفت هایی در دیپلماسی برای سوریه حاصل شد.

«اشتاین مایر» همه دولت هایی را که در احیای روند سیاسی وین نقش داشتند، به مسئولیت پذیری فرا خواند و خواهان تلاش جدی و آمادگی برای مصالحه جهت غلبه بر آخرین موانع در راه شروع مذاکرات ژنو شد.

وزیر خارجه آلمان همچنین بار دیگر تاکید کرد که روسیه دارای نقش کلیدی در مذاکرات صلح سوریه است.

مذاکرات صلح برای سوریه قرار بود روز دوشنبه با 25 فوریه 2016 (پنج بهمن 1394) در ژنو برگزار شود ولی بر اساس برخی اخبار رسیده، اختلاف نظر در ترکیب اپوزیسیون سوریه باعث عقب افتادن و موکول شدن آن به تاریخ 27 فوریه (هفت بهمن) شده است.

کد خبر 322728

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha