همشهری آنلاین: فرمانده عملیات الانبار عراق از آغاز عملیات گسترده ارتش برای بازپس گیری مناطق باقیمانده تحت سیطره داعش در شرق شهرستان رمادی خبر داد.

حمله گسترده ارتش عراق برای بازپس‌گیری کامل استان الانبار

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، اسماعیل المحلاوی، فرمانده عملیات استان الانبار عراق، بزرگترین استان این کشور گفت: این عملیات با رهبری لشگر هشتم عراق انجام می‌شود و هدف آن به عنوان مرحله نخست بازپس‌گیری مناطق الصوفیه، السجاریه و جویبه در شرق رمادی در مجاورت با رود فرات و بازپس‌گیری منطقه‌های مرکزی است که همچنان تحت کنترل داعش است و هدف نهایی آن پاکسازی کل استان از وجود تروریست‌هاست.

وی گفت که عملیات با حمایت هوایی گسترده جنگنده‌های ارتش عراق و ائتلاف ضد داعش آغاز شده است.

به گفته منابع عراقی، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش حملاتی را علیه مواضع داعش در جزیره الخالدیه در شمال شرقی رمادی انجام داده و پیش از این نیز ارتش عراق با توپخانه خود مواضع تروریست‌ها را هدف قرار داد.

از سوی دیگر صباح کرحوت، رئیس شورای استانداری الانبار اعلام کرد که داعش حدود 200 خانواده عراقی را در بخش شرقی رمادی بازداشت کرده است.

به گفته کرحوت داعش از رفتن این خانواده‌ها به مناطق الحبانیه و الخالدیه ممانعت به عمل آورده است تا جنگنده‌های ارتش و ائتلاف ضد داعش را مجبور کند که نیروهای باقیمانده داعش را هدف قرار ندهند.

نیروهای عراقی اخیرا کنترل شهر رمادی را پس از مدت‌ها درگیری با داعش در دست گرفتند. داعش در پی عقب نشینی خود از این شهر تمامی منازل و مسیرها را بمبگذاری کرده که موجب کشته شدن تعدادی از نیروهای عراقی در اثر انفجار این بمب‌ها شد.

کد خبر 320001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار