همشهری آنلاین: سرکرده گروهک تروریستی داعش ضمن اعتراف به از دست دادن بسیاری از مناطق در عراق و سوریه، ادعا کرد که این گروهک وارد آخرین جنگ خود در این مناطق می‌شود.

انتشار پیام منتسب به ابوبکر البغدادی | داعش عربستان،‌ روسیه و آمریکا را تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در سخنانی که سایت‌های وابسته به این گروهک فایل صوتی آن را منتشر کردند، گفت: داعش بسیاری از مناطق تحت تصرف خود را در عراق و سوریه از داده اما این امتحانی بیش نیست.

البغدادی افزود: جنگ پیش رو آخرین جنگ داعش خواهد بود و پس از آن به غرب یورش خواهیم برد و آنها دیگر به ما حمله نخواهند کرد و آنگاه "اسلام" در سراسر جهان حکمفرما خواهد شد.

در پیامی صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی، رهبر داعش مدعی شده است که حمله‌های هوایی روسیه و ائتلاف به رهبری آمریکا نتوانسته داعش را تضعیف کند.

رهبر داعش تهدید کرد که تمام کسانی را که علیه داعش وارد جنگ شده‌اند از آمریکا، اروپا، روسیه و یهود بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد و پشیمان خواهند شد.

او افزود: جنگ ما دیگر تنها جنگ صلیبی نیست بلکه یک جنگ است یعنی جنگ تمام کفار علیه تمام مسلمانان.

او در اعترافی غیرمستقیم گفت: داعش متحمل خسارت زیادی شده و ما تعداد زیادی از نیروهایمان را از دست دادیم و بسیاری زخمی شدند به مامصیبت‌های بزرگی وارد شد. وی از طرفدارانش خواست بدون انتظار برای پیروزی حتمی وارد جنگ شوند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که اصالت این پیام را که به حساب‌های توییتری فرستاده شده که پیش از این بیانیه‌های داعش را منتشر می‌کردند، نمی‌توان تأیید کرد.

در پیام منتسب به ابوبکر بغدادی به اقدام‌های عربستان سعودی برای تشکیل ائتلافی از نیروهای نظامی کشورهای مسلمان برای جنگ علیه داعش نیز به تندی حمله شده است.

در این پیام گفته شده است: اخیرا یک ائتلاف اسلامی جعلی اعلام شده اگر این ائتلاف اسلامی بود، خودش را از اربابان یهودی و صلیبی‌اش رها می‌کرد و هدف خود را کشتن یهودیان و آزادسازی فلسطین قرار می‌داد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، ابوبکر بغدادی که بعد از هفت ماه سکوت برای اولین بار حرف زده اسرائیل را تهدید به حمله کرده است.

در این پیام ادعا شده است: ما حتی برای یک ثانیه فلسطین را فراموش نکرده‌ایم.

البغدادی خطاب به اسرائیل گفت:‌ داعش روز به روز به فلسطین نزدیک شده و کار شما سخت می‌شود فلسطین گورستان شما خواهد شد.

البغدادی اعزام نیروهای زمینی برای جنگ با داعش را به سخره گرفته و گفته است: آنها صلیبی‌ها کفاری را که پشت‌شان یهودیان هستند با خود همراه کرده‌اند که حتی جرات آمدن برای مبارزه با تعداد اندکی از اعضای ما را ندارند چون می‌دانند که چه بلایی به سرشان در عراق، شام، لیبی، افغانستان، سیناء، آفریقا، یمن و سومالی خواهد آمد چو آنها در عراق و افغانستان ادب شده‌اند.

او طرفدارانش را به پیشه کردن صبر دعوت کرد.

کد خبر 319537

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha