همشهری آنلاین: شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه مطبوعاتی، رفتارهای خشونت آمیز جنسی بویژه ازدواج‌های اجباری به عنوان تاکتیک‌های جنگی درجبهه‌های عراق و سوریه را جنایت جنگی خواند و محکوم کرد.

 شورای امنیت خشونت های جنسی در جبهه های عراق وسوریه را جنایت جنگی خواند

به گزارش ایرنا ، زینب بنگورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور مربوط به خشونت های جنسی غروب جمعه گزارشی از آخرین دیدار خود از کشورهای خاورمیانه را به اعضای شورای امنیت این سازمان ارائه کرد و در مورد رواج و گسترش اقدامات خشونت آمیز جنسی در کشورهای عراق و سوریه هشدار داد.

درپی این گزارش، اعضای شورای امنیت با صدور بیانیه ای استقاده ازاین گونه خشونت ها را که تاکتیک های جنگی در جبهه های جنگ عراق و سوریه که از سوی تروریست ها مورد استقاده قرار می گیرد، محکوم کردند.

اعضای این شورا از طرفین درگیری ها در این کشورها خواسته اند تا با جلوگیری از این گونه اقدامات غیر انسانی بویژه در مورد زنان و دختران همه تلاش خود را برای حافظت از جان شهروندان غیر نظامی بکار گیرند.

در این بیانیه هرگونه خشونت جنسی درجبهه های نبرد جنایت جنگی و نقض اشکار کنوانسیون ژنو خوانده شده و از جامعه بین المللی خواسته شده است تا بصورت متحد برای اطمینان از اجرای عدالت در مورد عاملین این جنایات اقدام کنند.

اعضای شورای امنیت همچنین با قدر دانی از تلاش کشور های همسایه در حافظت از جان پناهندگان بویژه زنان و دختران خردسال، بار دیگر از همه کشور های جهان خواسته اند تا برای کمک به میلیون ها پناهنده سوری و عراقی با این کشور ها همکاری کنند.

کد خبر 305501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان