یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: هزاران لبنانی به دعوت فعالان این کشور و در اعتراض به فساد و عملکرد نامناسب دولت در خیابان‌های پایتخت تظاهرات کردند.

lebanon

فعالان لبنانی که براي برگزاری این تظاهرات فراخوان داده‌بودند ؛تاکید کردند هدفشان از تظاهرات، محاکمه تمامی کسانی است که به سمت تظاهرکنندگان تیراندازی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری ایلاف،آنها همچنین تاکیدکردند: هدف این تظاهرات استعفای محمد المشنوق، وزیر محیط زیست به خاطر شکست در حل بحران زباله‌ و نهاد المشنوق، وزیر کشور به خاطر اقدامات خشونت‌آمیز پلیس است.

به گفته منابع لبنانی تعدادی از تظاهرکنندگان تلاش کردند تا موانعی را که در اطراف مقر دولت ایجاد شده از بین ببرند.

نیروهای امنیتی نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان وارد عمل شده و تعدادی از آنها را بازداشت کردند. این نیروها همچنین مسیر میان میدان‌های "ریاض الصلح" و "الشهدا" را بستند.

هم‌زمان اتباع لبنانی در برخی کشورهای جهان از جمله انگلیس، بلژیک و آمریکا نیز تظاهراتی را در همبستگی با هموطنان خود برگزار کردند.تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در لندن، نیویورک و بروکسل خواهان مجازات فاسدان ومسئولان اوضاع کنونی لبنان شدند و همبستگی خود را با هموطنانشان اعلام کردند. آنها همچنین اعلام کردند که در صورت بهبود اوضاع به لبنان باز می‌گردند.

از سوی دیگر و کمی پیش از برگزاری تظاهرات لبنانی‌ها در بیروت، نشست امنیتی در مقر وزارت کشور برگزار شد که در این نشست تصمیم گرفته شد تا اتاق مشترک امنیتی میان ارتش لبنان و نیروهای امنیتی داخلی جهت اتخاذ تدابیرلازم تشکیل شود.

نهاد المشنوق نیز از رهبران دستگاه‌های امنیتی خواست تا تمامی اقدام‌هاي لازم را برای حفظ امنیت و تامین امنیت تظاهرات در بیروت اتخاذ کنند. تظاهرات‌ لبنانی ها از مقابل وزارت کشور لبنان در بیروت به سمت میدان الشهدا برگزار شده بود.

از سوی دیگر فعالان گروه‌های غیر دولتی لبنان به دولت این کشور 72 ساعت مهلت دادند تا خواسته‌های تظاهرکنندگان را برآورده کنند.

نهاد المشنوق تاکید کرد که نتایج تحقیقات در خصوص اقدام نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان در تظاهرات روز شنبه گذشته، روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

کد خبر 305476

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها