همشهری آنلاین: رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان گفت: اگر جشن‌های مذهبی به ویژه جشن‌های اعیاد و موالید در هیئت‌های مذهبی بتواند تفکر شیعی و تعالیم زندگی‌ساز ائمه اطهار را برای مردم تبیین کند، بهترین نوع شادی را در جامعه تزریق خواهد کرد که زودگذر نبوده و آثار ماندگار آن مشاهده خواهد شد.

دهه کرامت

به گزارش رسا، حجت‌الاسلام سید عبدالصاحب حسینی از دهه کرامت به عنوان فرصتی برای احیای فرهنگ شادمانی با محوریت اهل بیت (ع) نام برد و گفت: شادی پذیرفته شده در اسلام، آن شادی است که نتیجه آن عبادت، کمال و انگیزه بیشتر برای حرکت به سوی تعالی باشد.

وی، مودت، محبت و اطاعت از اهل بیت را مستلزم شناخت دانست و بیان کرد: دهه کرامت ابزاری برای ارادت به خاندان وحی است و باید بتوانیم در این دهه زمینه رشد فردی و اجتماعی را فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه دهه کرامت در سال 94 با شعار «ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) با همدلی و همزبانی» نامگذاری شده است، یاد آور شد: هیئت‌هاي مذهبی باید با استفاده از ظرفیت خود در جهت تحقق این شعار تلاش کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی کاشان افزود: آذین‌بندی معابر و میادین شهر و روستاها، برگزاری نمایشگاه عکس رضوی، مراسم شبی با قرآن، مسابقات مختلف فرهنگی، مسابقه کتابخوانی و برگزاری جشن‌های مختلف در مساجد و حسینیه‌ها از جمله برنامه‌های هیئت‌هاي مذهبی و تشکل‌های دینی كاشان در دهه کرامت است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان از اعزام 40 مبلغ دینی به مناطق روستایی جهت سخنرانی در هیئت‌هاي مذهبی و جشن‌های ولادت امام رضا (ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: 20 روحانی مستقر و طرح هجرت اداره تبلیغات اسلامی کاشان نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی و شادیانه رضوی را در روستاهای محل استقرار خود اجرا می‌کنند.

وی برگزاری جشنواره ملی «آه و آهو» و جشن بزرگ «دختران آفتاب» را از مهمترین برنامه‌های تشکل‌های مذهبی کاشان در دهه کرامت اعلام کرد و افزود: بیش از 300 هیأت مذهبی کاشان نیز خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های ویژه رضوی در مساجد و حسینیه‌ها آماده می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسینی یادآور شد: پرچم گردانی گنبد امام رضا (ع) و نقاره‌زنی خادمان حرم رضوی، اجرای شب شعر رضوی با حضور تعدادی از شاعران مطرح و برجسته کشور، تقدیر از شاعران آیینی پیشکسوت کاشان، برگزاری همایش طب رضوی با حضور غلامرضا کرد افشاری، اجرای همایش‌های مهدویت و قرآن و جشن کودکان رضوی از جمله برنامه‌های جشنواره «آه و آهو» در دهه کرامت است که به همت مؤسسه خادمان امام رضا (ع) کاشان برگزار می‌شود.

کد خبر 304201

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha