همشهری آنلاین: رئیس جمهوری سوریه ضمن اعلام اینکه حزب الله لبنان به درخواست مقامات سوری در این کشور حضور دارد، وجود هر گونه نیروی ایرانی را در سوریه تکذیب کرد.

اسد: حزب‌الله به درخواست ما در سوریه است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با تلویزیون فرانسه، در خصوص سوالی درباره حمایت ایران از نظام سوریه گفت: حضور نیروهای حزب الله لبنان در سوریه به درخواست مقامات این کشور است اما ما هیچ درخواستی را از ایرانی‌ها نداریم و در حال حاضر هیچ نیروی ایرانی در سوریه حضور ندارد. اما رهبران و افسران ایرانی برای همکاری میان سوریه و ایران به دمشق می‌آیند.

وی همچنین استفاده نظام سوریه از گاز کلر علیه مخالفان در ادلب در مارس گذشته را تکذیب کرد و اتهامات دیده بان حقوق بشر را در این راستا اتهاماتی نادرست دانست که دولت‌های غربی مطرح می‌کنند.

اسد افزود: ما از گاز کلر استفاده نکرده و نیازی به این اقدام نداریم چرا که سلاح‌های پیشرفته‌ای را در اختیار داریم و می‌توانیم بدون استفاده از گاز کلر به اهداف خود برسیم.

وی خاطرنشان کرد: حملاتی که ائتلاف ضد داعش در سوریه انجام می‌دهد تاکنون جدی نبوده و به هیچ کسی کمکی نمی‌کند و آمریکا خود مسئول ایجاد داعش در عراق است.

اسد همچنین اعلام کرد که دستگاه اطلاعات سوریه و فرانسه در تماس با هم هستند اما همکاری عملی میان آنها وجود ندارد.

وی اشاره کرد که تماس‌هایی با برخی از اعضای سازمان اطلاعات فرانسه که از سوریه دیدن کرده‌اند، وجود دارد.

اسد درخصوص مذاکره با فرانسه گفت: ما آماده مذاکره با هر کشوری در جهان هستیم اما چگونه ممکن است با کشوری مذاکره کنیم که از تروریسم حمایت می کند. فرانسه و انگلیس علیه سوریه هستند و در حال حاضر فرانسه به نحوی از سیاست‌های آمریکا در منطقه تبعیت می‌کند و به طور مستقل عمل نمی‌کند.

فوریه گذشته یک هیات پارلمانی از فرانسه به دمشق سفر و با بشاراسد دیدار کرد.

کد خبر 292870

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha