مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مجری پروژه خط ۷ مترو تهران گفت: تونل سازی فاز نخست خط ۷ مترو امروز با رسیدن TBM به میدان صنعت به اتمام رسید.

به گزارش مهر، عباس اسکندری با بیان اینکه دو بخش تونل جنوبی - شمالی به طول ۱۳ کیلومتر و تونل غربی - شرقی ۱۲ کیلومتر درخط ۷ مترو تهران وجود دارد، گفت: در تونل جنوبی - شمالی این خط تاکنون ۱۰ کیلومتر حفاری شده ودر بخش غربی - شرقی نیز ۷ کیلومتر حفاری تونل صورت گرفته است .

وی با تاکید بر اینکه فاز اول این خط از خیابان مولوی و ۱۷ شهریور شروع شده و تا میدان صنعت ادامه دارد، گفت: این فاز ۱۶ کیلومتر است که با اتمام عملیات تونل سازی آن، امروز TBMبه میدان صنعت رسیده است.

اسکندری ادامه داد: رکورد تونل سازی در یک ماه گذشته رکوردی بی نظیر بوده است. طی یک ماه گذشته در تونل جنوبی - شمالی ۵۸۲ متر تونل سازی و در تونل غربی- شرقی ۲۵۰ متر تونل سازی در یک ماه صورت گرفته است که ثبت رکورد ۸۵۰ متر تونل سازی در یک ماه رکوردی بی نظیر است.

مجری پروژه خط ۷ مترو تهران با تاکید بر اینکه در حرکت TBM از بزرگراه همت به شیخ فضل الله با اختلاف ارتفاع مواجه بودیم، گفت: قاعدتا سرباره ارتفاع می بایست ۹ متر باشد که ما در این بخش با سرباره ۶ متر تونل سازی را ادامه دادیم.

وی تاکید کرد: اکنون فاز نخست خط ۷ متر در بخش تونل سازی ۱۰۰ درصد و در بخش ایستگاه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. البته با توجه به اینکه زمین سه ایستگاه از این بخش هنوز تکمیل نشده از منظر ایستگاه سازی از نظر زمان بندی عقب افتاده ایم که در آینده حتما جبران خواهد شد.

کد خبر 290089

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha