همشهری آنلاین: منابع خبری فرانسوی از تیراندازی و گروگان‌گیری جدید در منطقه‌ای دیگر از پاریس خبر دادند.

گروگان‌گیری جدید در پاریس

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از فرانس 24، تیراندازی جدید در یک فروشگاه مواد غذایی مخصوص یهودیان در شرق پاریس رخ داده و گفته می‌شود چند نفر زخمی شده‌ و دو تن تاکنون کشته‌ شده‌اند.

در این عملیات همچنین ضارب اقدام به گروگان گیری دست‌کم پنج تن در داخل فروشگاه کرده است. محل فروشگاه به محاصره پلیس درآمده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس فرانسه دستور بسته شدن تمامی مغازه های واقع در منطقه ای که به یک فروشگاه یهودی حمله شد، را داده است.

گزارش شده که گروگانگیر به پلیس گفته است که او می‌خواهد دو مظنون به حمله به شارلی ابدو اجازه پیدا کنند که از محاصره پلیس در دمارتن خارج شوند.

تدابیر امنیتی در اطراف مساجد و اماکن مقدس مسلمانان در پاریس بالا رفته است.

این نگرانی وجود دارد که راستگرایان افراطی فرانسوی که علیه مهاجران و مسلمانان موضع دارند به اقداماتی علیه آنها دست بزنند.

برخی رسانه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند، گروگانگیر همان مردی است که دیروز یک مامور پلیس زن را در پاریس به ضرب گلوله کشت. گفته شده که گروگانگیر به دو کلاشنیکف مسلح است.

پلیس فرانسه عکسی از مردی به نام "آمدی کولیبالی" و زنی به نام "حیات بوم‌الدین" را به عنوان مظنون‌های حمله دیروز به یک مامور پلیس منتشر کرده است.

کد خبر 283573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار