مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: تیمی فرانسوی از مهندسان شرکت New Wind درخت مصنوعی تولید کرده‌اند که قادر به تولید الکتریسیته با استفاده از نیروی باد است.

به گزارش ایسنا، شرکت پاریسی به دنبال بازاریابی برای سامانه Wind Tree در سال 2015 است.

پره‌های ریزی که در داخل برگ‌های درخت تعبیه‌ شده‌اند، با وزیدن باد صرف‌نظر از جهت آن می‌چرخند. با این حال، پره‌ها با وزیدن باد صدایی تولید نمی‌کنند و کاملا بی‌آزار هستند.

پس از سه سال تحقیق، تیم مهندسی نمونه اولیه این درخت 7.925 متری را تولید کرده و سامانه ابداعی اکنون در شمال فرانسه نصب شده است.

سازندگان امیدوارند این درخت را بتوان در خانه‌ها و مراکز شهری به کار برد. بهای این سامانه 23 هزار و 500 پوند اعلام شده و می‌تواند دو برابر روزهایی که توربین‌های بادی معمولی برق تولید می‌کنند، الکتریسیته تولید کند زیرا Wind Tree با بادهای با سرعت 7.242 کیلومتر بر ساعت نیز برق تولید می‌کند.

سازندگان امیدوارند بتوان از این درخت برای ایجاد توده‌های کوچک جریان‌های هوایی استفاده کرد که در میان ساختمان‌ها می‌وزند.

آن‌ها معتقدند می‌توان از این باد برای نیرودهی لامپ‌های ال‌ای‌دی خیابان یا ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی بهره برد.

شرکت New Wind همچنین امیدوار است بتواند درخت را با ابزار دیگر تولیدکننده برق مانند سامانه‌های فتوولتائیک و ژئوحرارتی در ساختمان‌های دارای انرژی کارآمد ترکیب کند. مهندسان اعلام کرده‌اند در آینده درخت کاملی تولید خواهند کرد که برگ‌هایی با فیبر طبیعی خواهد داشت و همچنین دارای ریشه‌هایی خواهد بود که انرژی ژئوحرارتی تولید می‌کنند.

علاوه بر این، پوست این درخت با سلول‌های حساس به نور پوشیده خواهد شد.

کد خبر 279864

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha