همشهری آنلاین: وزیر دفاع با تأکید بر اینکه دکترین امنیت ملی ایران بر دفاع و بازدارندگی مؤثر استوار است گفت: باید از قدرتی برخوردار باشیم که دشمنان هیچ‌گاه چشم طمع و نگاه تهدیدآمیز نداشته باشند.

حسین دهقان

به گزارش تسنیم، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که برای انجام یک دیدار رسمی دو روزه به ترکمنستان سفر کرده، ضمن بازدید از دانشکده افسری ترکمنستان در جمع افسران تحت آموزش این دانشکده، با تبیین سیاست‌ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران، بر نقش نیروهای مسلح در حفظ ثبات و امنیت ملی و فراملی تأکید کرد.

وی با تشریح ویژگی‌های نیروهای مسلح ایران، از دو عنصر پیوند با مردم و داشتن رهبری و فرماندهی حکیم و مقتدر به عنوان مؤلفه‌های اقتدار نیروهای مسلح کشورمان یاد کرد.

وزیر دفاع افزود: بنده از کشوری آمده‌ام که با نظام متکی بر آرای مردم که مبتنی بر خواست تاریخی آنان برای استقلال و حاکمیت دینی و با وجود تهدیدهای فراوان نظیر جنگ تحمیلی هشت ساله سربلند و پیروز هیمنه‌های نظام سلطه را در هم شکسته است.

سردار دهقان گفت: ما در کشورمان بر این باور هستیم که باید از قدرتی برخوردار باشیم که دشمنان هیچ‌گاه چشم طمع و نگاه تهدیدآمیز نداشته باشند.

وی تأکید کرد: دکترین امنیت ملی ایران بر دفاع و بازدارندگی مؤثر استوار است و در آن تجاوز و نگاه خصمانه به هیچ کشوری وجود ندارد.

وزیر دفاع افزود: کشورهای همسایه به ویژه کشور دوست و برادر، ترکمنستان از جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی ایران برخوردار هستند و معتقدیم امنیت این کشورها امکان توسعه، پیشرفت و رفاه ملت‌های منطقه‌ای را فراهم می‌کنند.

سردار دهقان با تشریح تحولات و رویدادهای منطقه‌ای، گفت: امروز تروریسم، افراط‌گرایی و خشونت عامل تهدیدکننده امنیت در منطقه و جهان است و مقابله با این جریان نیازمند همگرایی، همدلی و وحدت عمل کشورهای منطقه و عدم مداخله کسانی است که در شکل‌گیری این ناامنی‌ها نقش داشته‌اند و با حمایت‌های آنان بوده که امروز این جریانات ضدانسانی در سوریه و عراق بحران‌آفرینی و ناامنی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه نیروهای مسلح در حفظ ثبات و امنیت کشورها، خطاب به دانشجویان دانشکده افسری ترکمنستان، گفت: شما افسران جوان و با انگیزه باید با تلاش و همت و کسب آموزش‌ها و مهارت‌های لازم چنین جایگاه ارزشمندی را حفظ کنید.

وزیر دفاع افزود: شما افسران ترکمنی از فرماندهی قوی و مقتدر، سازمان و ساختار مناسب و آموزش‌های مفید و تخصصی برخوردار هستید و این عناصر بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای است که در کنار تجهیزات و امکانات می‌تواند امنیت کشور شما را تضمین کند.

سردار دهقان با تشریح توانمندی و ظرفیت‌های آموزشی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کشورمان را برای همکاری در این بخش اعلام و تصریح کرد: این موضوع می‌تواند زمینه همکاری‌های دراز مدت در سایر بخش‌ها را نیز فراهم کند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز آموزشی، برای دانشجویان افسری این دانشکده آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در پایان این بازدید، وزیر دفاع به سئوالات دانشجویان در زمینه‌های مختلف پاسخ داد.

کد خبر 272113

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha